Ziraat Bankası EFT Saati

Ziraat Bankası Türkiye Cumhuriyeti hazinesine ait en eski devlet bankalarımızdan biridir. Anlaşılacağı üzere katılım bankasıdır. Ürün zenginliği köklü tarihinden geliyor ancak gelişen teknolojiye de ayak uydurduğu aşikardır.  İhtiyaca yönelik hizmet veren banka kişilerin ihtiyacına göre çözümler üretmektedir.

Ziraat Bankası EFT işlemleri için herhangi bir şubeden, telefon bankacılığı yardımı ile yada internet bankacılığından destek alabilirsiniz. Hatta ATM’lerden Ziraat müşterisi olmasanız dahi  EFT, havale vb işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Devlet bankası olduğundan ücretlendirmeler daha makuldur.  Şimdi Ziraat Bankası EFT saatleri hakkında aşağıda bilgilendirme yapacağız.

Ziraat Bankası EFT Saati Aralığı Nedir?

Ziraat Bankasından farklı bir banka hesabına bakiye transferi EFT işlemi olarak nitelendiriliyor. Tabi  sadece Ziraat Bankasından yapıldığı için değil! Bir bankadan farklı bir bankaya gönderilen transferlerin genel adı EFT’dir. Bu isim tüm dünyada geçerlidir. IBAN numarası ile 5 ile 30 dakika arasında EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Tüm bankalar resmi tatil günleri ve haftasonları kapalıdır. Dolayısı ile Ziraat Bankası EFT Saati haftaiçi olmak üzere; saat 09:00’dan 16:00’ya kadar belirlenmiştir. Bu saatler dışında yapılan işlemler talimat olarak algılanacağından tatil gününün bitiminde ilgili hesaba geçecektir.

Eğer yarı tatil gününe denk gelirseniz; Ziraat Bankası EFT Saati 09:00’dan saat 11:00’e kadar EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İşleminizi Nereden Sorgulayabilirsiniz?

Ziraat Bankası EFT işlemlerinizi internet bankacılığınızdan yada 0850 2200000 numaralı telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.