VakıfBank EFT Saati

Vakıfbank EFT Saati konulu yazımızda öncelikle transfer işlemlerinizde güvenliği en iyi şekilde sağlayan Vakaıfbank ile ilgili  kısa bilgiler vereceğiz. Merkez bankası aracılığı ile gerçekleşen EFT işlemleri Türkiye’nin en istikrarlı bankalarından biri olan Vakıfbank tarafından kıymetli müşterilerine de sunulmaktadır.

Türkiye’nin ilk kurlan bankalarından biri olan Vakıfbank EFT saatleri hakkında bilgiye ve daha fazlasına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Sabah saat 09:00 itibarı ile Vakıfbank EFT saati başlamaktadır. Ve öğleden sonra saat 16:30’a kadar devam etmektedir.  Transfer işlemleriniz dakikalar içerisinde karşı tarafa ulaşmaktadır. Eğer Vakıfbank EFT saatini kaçırırsanız yapmanız gereken EFT talimatı vermektir.  Bu şekilde ilk iş günü saat 09:00 itibarı ile EFT transferiniz alıcının hesabında olacaktır.

Vakıfbank EFT Saat Aralığı Nedir?

Özellikle bayram günleri, haftasonu ve resmi tatillerde EFT yapamayacağınızı bilmelisiniz. Havale işlemleri aynı banka olduğu için mümkün ancak EFt işlemleri mümkün değildir.

Vakıfbank EFT saati dışında en çok sorulan ikinci soru transferler ne zaman alıcıya ulaşırdır. EFT işlemleri 5-10 dakika içerisinde gerçekleşir ancak yoğunluk yada sistemsel bir hata söz konusu ise o zaman 30 dakika kadar bir süre gecikebilir.

Peki eğer 30 dakika sonunda alıcı hala bakiyeyi alamadı ise ne yapmalısınız?  Gayet kolay, en yakın şubeye gidebilir, telefon bankacılığı yada internet bankacılığından destek alabilirsiniz.  En hızlı çözüm ise telefon bankacılığıdır.