Türkiye İş Bankası EFT Saati

İş Bankası işlemelerinizi dünyanın herhangi bir yerinden yapabilmeniz için internet bankacılığını kullanmanıza olanak sağlıyor. Bununla da kalmıyor sizi özgürleştiriyor. Dünyanın herhangi bir yerinden istediğiniz tutarı istediğiniz bankaya havale yada EFT yöntemi ile gönderebilirsiniz.

İş bankası EFT işlemlerinizi ister şubelerden isterseniz de online olarak internet şubesinden yapabilirsiniz. Hatta ATM veya telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz.  EFT yaparken vadesiz mevduat hesabınızı  yada kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba ödeme yapacağınızda EFT olarak nitelendirilir. Dikkat etmeniz gereken konu İş Bankası EFT saatleridir. Para transfer işlemelerinizi EFT saatleri içinde yaparsanız 5-10 dakika içerisinde ilgili  hesaba aktarılır.  Eğer EFT saati dışında yapacaksanız paranız bir sonraki iş gübü  saat 09:00 itibarı ile hesaba geçer.

İş Bankası EFT Saat Aralığı Nedir?

Haftaiçi hergün saat 09:00 ile 17:00 arası İş Bankası EFT saatidir. Bu saatler içerisinde ister şubeden ister ATM’den, ister internet bankacılığını kullanarak ister telefon bankacılığı aracılığı ile olsun tutar Tutar dakikalar içerisinde alıcının hesabına geçecektir. Eğer saat 17:00’ten sonra EFT yaparasanız, yada tatil günleri yada bayram günlerinde transferiniz  ilk iş günü saat 09:00 itibarı ile alıcının hesabında olacaktır.

İş Bankası EFT saatleri yarım gün tatil olduğu durumlarda 09:00 – 11:45 saatleri  arasında gerçekleşmektedir.

Yoğun günler dışında 5-10 dakika içerisinde gerçekleşen transferler, eğer yoğunluk varsa en fazla yarım saat içerisinde karşı hesapta olmaktadır.