Toki Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020 Toki Başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yapılan 21 bin konut 2019’un birinci yarısında hak sahibi vatandaşlara teslim edildi. Yapımı biten bin 697 adet evin bu ay içerisinde teslimleri yapılacak.

Toki Başvuruları Ne Zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı başvuru taleplerini almaya devam ediyor. Konut sahibi olmakta zorlanan ve hali hazırda ev sahibi olmayan dar gelirli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ev sahibi yapan TOKİ, bunlara ek olarak engelli, emekli, gazi ve şehit yakınlarına özel konut projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Toki Çekilişleri 2020

Toki başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı ev sahibi olmak isteyen vatandaşların en çok merek ettiği konular arasındadır. Toki vatandaşların ev gereksinimlerini ve illerin kentsel dönüşüm zaruretlerini hedef alarak bu doğrultuda projeler gerçekleştirmektedir. Toki 50 bin adet yeni toplu konut projesi için kura çekilişini sürdürmektedir. Bunlarla birlikte ülkemizin farklı noktalarında yapımı biten TOKİ projeleri hak sahiplerine teslim edilmeye devam etmektedir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapımı tamlanan yaklaşık 21 bin konut 2019 yılının ilk yarısında hak sahibi kişilere teslim edildi. Diğer taraftan da aynı dönemde 22 bine yakın sayıda konutun satışı yapılmıştır. Toki başvurusu yapan kişilerin sayısı ise gün be gün artmaktadır. Toki başvurularında bir takım koşulara uygunluk aranmaktadır. Ancak bu şartlara uygun kişilerin başvuruları kabul edilmektedir.

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Sorgulanacak?

https://www.toki.gov.tr/ adresi üzerinden sorgulanacak olan kura sonuçları için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor.

  • Satış/Duyurular butonuna tıklayın.
  • Kura Sonuçları Sorgulama butonuna tıklayın.
  • T.C kimlik numaranızı ilgili alana girerek sonuçlara ulaşın.

Bu koşullar;

  • Türkiye vatandaşı olmak.
  • Toki projesinin yapıldığı il ve ilçede bir yıldan fazla süredir ikamet ediyor olmak.
  • Daha önce Toki tarafından yapılan evlerden satın almamış olmak ve kredi kullanmamış olmak.
  • Toki başvurusu yapan kişinin kendisi,eşi ve ya velayeti altındaki çocukları üzerinde kayıtlı taşınmaz olmaması gerekmektedir.