Senetle Araç Almak Mantıklı mı?

Araç sahibi olmak isteyen kişiler, çoğu zaman ya banka kredisi çekerek yüksek faizler ödüyor ya da farklı yöntemleri araştırıyor. Bankalar taşıt kredisi sunarken faiz uygularken aynı zamanda belli bir peşinatı da ön ödeme olarak istiyor.

Bu yüzden araba satın almak isteyen kişiler senetle araç almak ya da peşinat ödemeden, faiz ödemeden araba almanın yollarını bulmaya çalışıyor. Ülkemizde ekonomik şartların da düşük olması, insanları farklı yöntemleri araştırmaya itiyor.

Senetle Araba Alınabilir mi?

İhtiyaç ve beklentileri karşılayacak bir arabaya sahip olmak, çoğu insanın hayalidir. Ancak araba kredileri ve faizleri yüksek olduğu gibi, peşinat ödemeleri, kredi notunun yüksek olması gibi bazı etkenler, insanların kredi çekmek yerine farklı yöntemleri denemesine yol açar.

Peşin parayla araba alamayan kişiler, kredi çekmek yerine senetle araba alma yolunu tercih ediyor. Peki senetle araç almak mantıklı mı sorusu da birçok insanın kafasını kurcalıyor.

Senetle Araba Almak Güvenilir mi?

Senetle araba almak, kişiler arasındaki karşılıklı güvene bağlıdır. Bu yüzden hayalini kurduğunuz arabaya senet yoluyla ulaşmak istiyorsanız, güvenilir olan kişiler ya da firmalarla iş yapmak gerekir.

Senetle iş yaparken nasıl doldurulması gerektiği iyi bilinmeli ve herhangi bir problemin çıkmaması için, güvenebileceğiniz kişilerle senetli iş yapılmalıdır.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Senetle araba alırken, karşılıklı güvenin olması şarttır. Aynı zamanda bankalarda verilmeyen ama senetle alışverişte sizin belirleyebileceğiniz bir peşinat miktarına sahip olursunuz.

Aynı zamanda bir galeriden senetle araç satın aldığınızda galerinin kendi adına çektiği krediyi, hiç peşinat ödemeden, taksit şeklinde galeriye ödeme olanağınız bulunur. Bazı durumlarda bütçesi geniş olan galeriler, bankadan kredi çekmek yerine, kendi imkânlarını kullanarak da işlemleri gerçekleştirir.

Galeriden Senetle Araç Alırken Faiz Ödenir mi?

Bankadan kredi çekmeden senetle galerilerden araç satın alırken, bazı noktalara dikkat edilmelidir. Finansal anlamda güçlü olan çoğu araç galerisi, kişilere bazı imkânlar tanırken, aynı zamanda sizin için bankadan kredi çekerken, bankanın faiz oranını sizin karşılayacağınız bir yöntem sunar.

Aynı zamanda %2 ya da daha fazla bir komisyon da yine galericiye kalacak miktardır. Böylece galeriler, kredi çektiklerinde hem kredi faizini hem de kendi komisyonlarını da araç fiyatına ekleyerek, tek bir senet oluştururlar.

Bu konuda senetlerin tek bir senet değil de aylık senetler şeklinde yapılması, senetle araç alan kişilerin izleyeceği en mantıklı yoldur.

Faizsiz ve Kredisiz Araba Almak Mümkün mü?

Senetle taşıt almak, birçok riskin altına girmek yerine, Destekevim tarafından kura çekilişli ve sabit planlı yöntem arasından seçim yaparak, hayalinizdeki araca, çok daha güvenilir ve kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

  • Faiz ödemeden
  • Ekstra ücret sürprizi olmadan
  • Ara ödeme ya da peşinat vermeden araba sahibi olabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, Destekevim tarafından sunulan iki farklı ödeme sisteminden biri seçmek ve sadece kendinizin belirleyeceği taksit tutarlarını ödemektir. Bütçenize uygun şekilde planlayabileceğiniz ödeme yöntemleriyle, hayalinizdeki araca, kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Leave a Comment