Senetle Araba Nasıl Alabilirim?

Araba alabilmek için tercih edilen farklı yöntemler var. Senetle, kredi çekerek, peşinat ödeyerek veya ara ödeme yaparak araba sahibi olabilirsiniz. Bunlardan en farklısı ve son yıllarda tercih edileni senetle araba almaktır. Oto alım satım yapanlar bu yöntemle araba satmayı tercih ediyor. Bu yöntemin avantajı banka ile uğraşmadan imza atarak araba sahibi olmanızdır. Tabi bunu yaparken yüksek bir fark ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu yüksek vade farkını ödemek istemiyorsanız size senetle arabayı almak için finansmanı sağlayan bir kurumla bağlantı kurmak olacaktır. Destekevim bu konuda en iyisini sizlere sunuyor. Vadenin uzunluğu önemsiz olarak size senetle arabayı hiçbir fark alınmadan sağlayacaklardır.

Destekevim’den Senetle Araba Alma

Destekevim müşterisi olan herkese senetle araba alma imkanı sunuyor. Başka yöntemlerde araba alırken vade uzadıkça arabanın esas maliyetinin üzerine ekstra bir fark yüklenecektir. Tabi bu durum biraz şaşkınlık doğursa da doğru adımları atanlar uygun bir şekilde ihtiyacı olan arabayı alabiliyorlar.

Firma tüm başvuru sahiplerine istedikleri arabayı alma şansı sunuyor. Bu şansı kullanmak isteyenlere güçlü finansman desteği sunuluyor ve sağlanan bu hizmet için bir hizmet bedeli tahsil ediliyor. Bu bedel tüm araçlar için %6 olarak belirlenmiştir. Fiyat ne olursa olsun hesaplama bu oran üzerinden yapılarak sizlerden öncelikle tahsil edilecektir. Bunun dışında hiçbir maliyet yüküne girmeden aracın bedeline göre eşit taksit seçenekleri ile borcunuzu ödeyebileceksiniz.

Destekevim Senetle Araba Alma Yöntemleri

Destekevim senetle araba almak isteyenlere iki farklı yöntem sunuyor. Bu iki yöntemin ortak özelliği size senetle araba alma şansı sunmasıdır. Diğer özellikleri bakımından birbirinden farklılık göstermektedir. Hizmet bedeli aynıdır ayrıca her yılın sonunda %5 artış, arabayı teslim ettikten sonra binde 5 oranında artış sağlanacaktır. Bu değişim iki yöntemde de geçerlidir. Yöntemler arasında tercih yapmadan önce nasıl bir hizmet verdiklerini öğrenmelisiniz.

Çekilişli Yöntem

Çekilişli Yöntem tercihini yapacaksanız öncelikle aracın alacağınız bedelini belirlemelisiniz. Ardından ne kadar süre içerisinde ödeyeceğinize karar vermelisiniz. Bunlara karar verdikten sonra noter huzurunda yapılacak çekilişle arabayı ne zaman alacağınız size bildirilecektir. Bu seçenekte bir sürpriz noktası vardır. Şansınız yüksek çok az ödeme yaptıktan sonra araç sahibi olmanız mümkün kılınmaktadır. Peşinat, ara ödeme ve erken ödeme gibi seçenekleri tercih etmek tamamen size bırakılıyor.

Sabit Planlı Yöntem

Sabit planlı yöntem daha planlı hareket etmeyi sevenler için sunulan bir yöntemdir. Sürpriz yerine tüm planı bilerek araç sahibi olmak isteyenler başvurularını yapabilmelerine imkan veriliyor. Taksit uzunluğunuza göre sizlere aracınızı ne zaman alabileceğiniz hakkında net bir tarih veriliyor. Sizde bu tarih ışığında arabayı ne zaman alacağınızı bilerek sözleşmeye imza atıyorsunuz. Diğer sistemde olduğu gibi peşinat, ara ödeme veya erken ödeme yaparak sistemden çıkma imkanları sizin tercihinize bırakılıyor.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Senetle araba almak istiyorsanız dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Destekevim üzerinde alacaksınız bilmeniz gereken tüm detaylar imzalanacak sözleşmede yer alacaktır. Bu nedenle endişelenecek herhangi bir durum yoktur. Ama dışarıdan bu şekilde araba alacaksanız imzalayacağınız tüm senetleri tek tek kontrol etmelisiniz. Her ay için ayrı bir senet hazırlamalısınız ayrıca tüm borcunuz için tek bir senet imzalamamalısınız.

Hem her ay için senet yaptıktan sonra hem de tek bir senet yapmak beklemediğiniz durumları yaşamanıza neden olabilir. Senetlerin üzerindeki rakamları ve yazıları kontrol ederek imza atmalısınız. Eğer mümkünse her senedin bir fotokopisini almanız da doğru bir işlem olacaktır. Gireceğiniz borçta zorluklar yaşamak istemiyor ya da ödediğiniz borcu tekrar ödemek istemiyorsanız bu doğru bir adım olacaktır.

5 Comments

  • Peşinatsız araba alabilmek günümüzde çok zor, ancak Destekevimle hem peşinatsız hem faizsiz araç sahibi olabilirsiniz 🙂

  • Senetle araba alırken galeri faiş faiz oranlarıyla senet yapıyorlar, ancak Destekevimde faiz derdiniz yok 🙂

  • Senetle araba alabilmek günümüzde çok büyük bir avantaj, kredi faiz vs derdiyle uğraşmayın 🙂

  • 5 ay önce Destekevim’den abime faizsiz araba alabileceğini söylediğimde inanmamıştı, şimdi aracını teslim aldı ve çok mutlu 🙂

  • Faizle krediyle uğraşmaktansa, faizsiz senet ödeyerek araba sahibi olmak çok güzel bir fırsat 🙂

Leave a Comment