Şekerbank EFT ve Havale Ücreti

Bir bankadan başka bir banka hesap numarasına ya da kendi bankanız içerisinde bulunan bir hesaba para gönderebilmek için yapılan işlemler EFT ve Havale işlemleridir. Bu işlemler içinse bankalar birtakım işlem ücreti tahsil etmektedir. Şekerbank EFT ücreti de tahsil edilen bu komisyonlardan birisidir.

Şekerbank EFT Ücretleri

Şekerbank hesabı üzerinden bir başka banka hesabına gerçekleştirilen para transferleri EFT kanalı ile yapılmaktadır. EFT’nin hangi kanaldan yapılacağına göre de işlem ücreti değişiklik göstermektedir.

  • Şubeden gerçekleştirilen EFT işlemlerinde işlem başına alınan ücret 35,7 TL ile 315 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • İsme gelen EFT şubeden tahsil edildiğinde 42 TL ödeme gerçekleştirilir.
  • İnternet bankacılığı ile yapılan EFT işlem ücretleri 5 TL’dir
  • Mobil bankacılık yöntemi ile gerçekleştirilen EFT ücretleri 4 TL’dir
  • Telefon bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerde 30 TL tahsil edilir.
  • Şekerbank ATM’leri üzerinden gerçekleştireceğiniz para gönderme işlemlerinde ise Şekerbank EFT ücreti olan kesinti ücreti 10 TL’dir.

Şekerbank Havale Ücretleri

Şekerbank’ta bulunan mevduat hesabınızdan yine Şekerbank’ta bulunan başka bir hesaba yapacağınız para transferi işlemi havale yöntemi ile yapılmaktadır. Havale işleminizi herhangi bir Şekerbank ATM’sinden gerçekleştirdiğiniz takdirde işlem ücreti 7,5 TL’dir. Telefon bankacılığı ile yapacağınız havale işlemleri 20 TL, internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen havalelerde ise tahsil edilen işlem ücreti 2.25 Türk Lirası’dır.