Mersin Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu

Hukuk bürosu, avukatlık faaliyetinin yürütüldüğü esas mekanlardan bir tanesidir. Hukuk büroları, bir taraftan müşavirlik hizmeti sunarken, başka yandan dava takip işlemlerini yürütür. Hukuk büroları, avukatlık büroları yahut avukatlık ofisleri biçiminde de adlandırılırlar. Nasıl tanımlanırsa tanımlansın hukuk bürosu, avukatların mesleki etkinlik icra ettiği ve kamu hizmeti verilen bir alandır. Mersin avukat hizmetlerine ihtiyaç duyan bir şehirdir.

Mersin avukat bürosu, avukatların çalışma ortamı olarak hem hususi vasıflı üstelik kamu hizmeti vermesi sebebiyle kamusal vasıflı bir alandır. Barolar avukatların kayıtlı olduğu bir meslek kuruluşudur. Avukatlar baroya kaydolmadan avukatlık mesleğini icra edemeyecekleri gibi hukuk bürosu dahi açamazlar. Türkiye’nin her ilinde bir adet baro yer alır.

Mersin Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu Hizmetleri

Mersin avukat bürosu, avukatlık mesleğinin yapılmasını basitleştirmek, avukatlar arasında dayanışmayı sağlamak. Kişilerin haklarını müdafaa etmek için kurulmuş kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıdır. Türkiye’de 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’na göre avukatlar bağımsızdır.

Mersin Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu Birinci Sınıf Hizmetler

Türkiye’de bir hukuk bürosu açabilmek için avukatlık ruhsatı almak kuraldır. Avukatlık ruhsatı almak için hukuk fakültesi mezunu olmak ve 1 sene avukatlık stajı uygulamak lazım olur. Avukatlık stajı bittikten sonra Türkiye’deki rastgele bir ilde bulunan bir baroya kayıt yapılarak hukuk bürosu açılabilir. Hukuk bürosu açmak için numerik açıdan bir avukat yeterli olacaktır. Türkiye’de avukatlık mesleğinde, avukatın şahsi nitelikleri daha çok ön plana çıktığından avukatların farklı farklı hukuk bürosu açması kanuni biçiminde de teşvik edilmektedir.

Avukatlık ruhsatı alan bir avukat Türkiye’de her türlü davada müvekkilini temsil edebilir. Avukatlık mesleğinin icrasında alan sınırlaması yoktur. Bu vaziyet, zaten avukatlık mesleğinin Türkiye’de bir sorun çözme sanatı olarak görülmesinin sonucudur. Yani, Türkiye’de avukatlar, müvekkillerinden gelen adli problemleri türlü hukuk meydanlarından yararlanarak tahlil eder ve çözerler. Avukat Tunç Sudi Kol sunmuş olduğu hizmetlerle adından sıklıkla söz ettiriyor.

Mersin Tunç Sudi Tol Avukatlık Bürosu Önemi Nedir?

Türkiye’de kanuni olarak çalışma ortamı seçme mecburiyeti olmamakla beraber avukatlar, avukatlık mesleğini icra eder iken belli türde davaları seçme hakkına sahiptir. Türkiye’de avukat, rastgele bir dava yahut adli uyuşmazlık ile ilgili bir şahsı temsil edip etmeme noktasında tamamıyla bağımsızdır. Avukatın bir dava yahut uyuşmazlığı kabul etmeye yahut reddetmeye zorlanması kanunen suçtur.

Hukuk bürosu ve hukuk ofislerinde çalışan her avukat, müvekkile dair verileri gizli tutmalıdır. Gizlilik hüviyet verilerinin beraberinde, dava ile alakalı verileri de içerir. Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ve başka yardımcı elemanlar, müvekkili yönünden kendilerine verilen her çeşitli evrakta bulunan şahsi yahut davayla alakalı bulguyu sır olarak gizlemek zorundadır. Avukat, avukatlık mesleğini rastgele bir sebeple bırakmak mecburiyetinde kalsa dahi müvekkillerine dair sır gizleme yükümlülüğü hayatının sonuna kadar devam eder.