Kredi Kartı Puanı Kullanılabilen İnternet Siteleri

Kredi kartı kullanmak, mali durumunuzu başka bir ödeme yöntemi kullanmaktan daha kolay yönetebilir. Kredi kartınız size her ay, kartınızdan tahsil edilen her satın alma işlemi için tam olarak ne zaman, nerede ve ne kadar harcadığınızı ayrıntılı olarak gösteren bir hesap özeti gönderir. Harcamalarınızı takip etmek için bu beyanlardaki bilgileri kullanabilirsiniz. Ek olarak, bazı kredi kartları, yıl boyunca yaptığınız harcamaları özetleyen yılsonu beyanları sunar ve bu da vergiler ve diğer izleme amaçları için yararlıdır.

Kredi kartları, çevrimiçi satın alma işlemlerini nakit olarak ödeyemeyeceğiniz için çevrimiçi alışveriş yaparken de uygun bir ödeme yöntemi sağlar. Kredi kartı kullanmak, banka kartı veya banka hesabı bilgilerinizi riske atmaz.

Ödül puanlı kredi kartları, günlük harcamalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Sorumlu bir şekilde harcama yapabiliyor ve bakiyenizi her ay tam olarak ödeyebiliyorsanız, neden hâlihazırda yaptığınız alışverişlerden ödül kazanmayasınız? Bir ödül kredi kartı seçerken, genellikle iki seçeneğiniz vardır:

 • Geri ödeme puan
 • Seyahat puanı / mil.

Ödüller Kredi Kartı Tekliflerinin Karşılaştırılması

Puanlı kredi kartları, kart sahiplerine yüzlerce hatta binlerce liralık ödül veren en iyi tekliflerle son yıllarda çoğaldı.  Nakit para, puan, mil – hangi yöntemi seçerseniz seçin, sonuçlar tatmin edici olabilir. Ancak ödül kredi kartları, yeni gelenler için göz korkutucu olabilir.

Hangi türü seçersiniz? En iyi kart hangisi? Birini nasıl kullanırsın? En iyi seçimlerimizin yanı sıra, kararınızda size yardımcı olmak için yazımızda detaylandırdık.

Kredi kartı ödülleri

Yaptığınız alışverişler için ödül kazanma yeteneği, bir kredi kartına sahip olmanın en belirgin avantajlarından biridir. Her ödül programı, ödülleri kazanmak, yönetmek ve kullanmak için kendi sistemine sahiptir.

Sık seyahat edenler için, uçuşlarda veya otel odalarında kullanılabilecek mil veya puanlar sunan bir ödül kartı çok faydalı olabilir.

Harcama alışkanlıklarınıza bağlı olarak, ödüllerinizin tüm bir tatil için bile kullanabilirsiniz. Birçok kredi kartı, sizi başvuruda bulunmaya ve kullanmaya başlamaya ikna etmek için kayıt bonusları sunar.

Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

 • Eğer düzenli ve kontrollü kullanmayı becerebilirseniz, bir ay sonra ödeme yapacağınız için avantajlıdır.
 • Düzenli kullanım ve ödemelerde kredi notunuzu yükseltir.
 • Kullandığınız kart seçimine göre puan ve ya mil kazanmanızı sağlar.
 • Nakit puanlar ile anlaşmalı mağazalardan alıveriş yapabilirsiniz.

Mil Puanı ile Uçak Bileti Alımı

Harcama yaptıkça mil puanı kazandıran kredi kartlarına sahipseniz. İstenilen tüm firmalar üzerinden uçak bileti satın almak mümkündür. Mil puanları internet üzerinden uçak bileti alımı için kolaylıkla kullanılabiliyor.  Mil puanı özelliği sunan bankalar aşağıdaki şekildedir.

 • TEB
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası

İnternet Sitesi Puan Kullanma Şartları

Anlaşmalı mağazalar gibi işletmelerden dilerseniz internet üzerinden de ödeme kısmına gelindiğinde puan kısmını seçerek işlem yapabilirsiniz.

Bazı internet sitelerinde toplam puan veya millerin satın alınacak ürün tutarından az olması durumunda ürünü satın almanıza izin vermeye biliyor.

Mil Puanı ile İnternet Sitelerinden Alışveriş

Mil puanları sadece uçak bileti alımı için kullanılmak zorunda değil! Öncelikle yanlış bir bilgiyi düzeltelim. , Mil puanları alışveriş için de kullanabilirsiniz.  Mil puan yüklü kredi kartınızın anlaşmalı olduğu bankanın üye iş yerleri üzerinden alışveriş yapılması gerekiyor.