Konut Kredisi Faizleri Yükseldi!  Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar Oldu?

Kamu bankaları konut kredilerinde uygulanan faiz oranlarını yüzde 0,79 seviyesinden yüzde 0,87 seviyesine taşıdı. Konut kredisi faizleri yükseldi, ikinci el konut fiyatlarında geçerli olan değişiklik kapsamında ilk etapta faiz oranları 180 ay vade, bir yıl geri ödemesiz ve yüzde 0,74 olarak başlamıştı.

Fırsat Destekevim Projesinden Geldi

Yeni uygulamada konut kredisi faizleri ne kadar oldu? İkinci el konut kredilerinde ödeme süresi 120 ay olurken kullandırılan kredinin faiz oranı yüzde 0, 87 olarak değişti. Sistem değişikliği ikinci el konut satışlarına olumsuz etki gösterecek ve ev almak isteyenler ikinci el yerine sıfır konutlara yönelecek. Bankaların konut kredilerinde uyguladığı faiz oranlarını karşılamakta zorluk yaşayan ve konut kredisi alamayan vatandaşlar için en büyük fırsat destekevim projesinden geldi.

Farklı Yöntemler İle Ev Sahibi Olun

Kredi çekmeye gerek kalmadan, faiz ödemeye mecbur olmadan kira öder gibi ev sahibi olma şansı sunan destekevim projesinden yararlanmak isteyen vatandaşların talebi artıyor. Türkiye’nin her ilinde ve her ilçesinden ev almak isteyen ancak kendi birikimleri ya da maddi imkanları buna yetmeyen dar gelirli aileler için kolay ödeme seçeneği sunan proje kapsamında farklı yöntemler ile ev sahibi olmak mümkün.

Destekevim Yöntemlerini Seçin

3 farklı yöntem sunan projede çekilişli yöntem, sabit planlı yöntem ve konut değer artışlı yöntem imkanlarından dilediğinizi seçebilirsiniz, hangi yöntemi seçerseniz seçin her birinde ödenecek rakamı ve ödeme planını kendiniz yapabiliyorsunuz.  Almak istediğiniz evi ve ödeme planlarını sunduğunuz Destekevim projesi kapsamında tasarrufa dayalı faizsiz finansal desteği sunularak ev sahibi olma şansı sunuluyor.

Destekevim Ailesinde Birbirine Destek

Konut kredisi faizlerinin artması ile ev alma umudu bir kez daha başka biz zamana ertelenen dar gelirli aileler destekevim projesinin yöntemlerinden herhangi birini seçtiğinde destekevim ailesi içine girer. Destekevim ailesinde birbirine destek olan ve karşılıklı talepleri karşılayan sistem seçeneğinden yararlanır. Türkiye’de evi olmayan aile bırakmamaya kararlı olan proje geleceğe yatırım için yalnız ev ve konut desteği sunmuyor, Ayrıca işyeri, araba ya da arsa ihtiyacı için destek arayanlara da sunduğu yöntemler ile çare oluyor.

Avantajlar İle Alım Gücü Yükselen Aileler

Yüksek faizli finansla modeller yerine kredisiz, faizsiz ve kira öder gibi kolay ödeme seçeneği ile ev sahibi olma şansını yakalayan aileler destekevim projesinin kendilerine sağladığı tüm avantajları değerlendiriyor. Sağlanan avantajlar ile alım gücü yükselen aileler yeni finansal çözüm önerilerini de değerlendirerek gelecek için birikimler yapma imkanı buluyor. Herkes için uygun çözümler sunan projenin şubelerinde sizlere destek sağlayan kadrolar şartlarınıza ve bütçenize uyan fırsatlar hakkında istediğiniz bilgiyi aktarırken zaman kaybetmeden büyük ailenin bir ferdi olmanız adına çözümler de sunuyor.

Leave a Comment