Konut Kredisi Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Türkiye’ de konut kredisi alırken dikkat edilecekler arasında mutlaka faiz oranları yer almaktadır. Uzun süreli bir ödeme planı olduğu düşünülünce, bankalardan alacağınız krediler faiz oranlarıyla büyük ödemelere mal olabilmekte ve uzun süre bu yükü omuzlamanız gerekmesini sağlayabilir. Bu nedenle bankalara başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gereken öncelikle şartları ve faizleri olacaktır.

Konut Kredisi Banka Şartları Nelerdir?

Konut kredisi alma her zaman iyi bir seçenek gibi görünse de çoğu zaman ya imkansız oluyor ya da gerçekten büyük ödemelere mal olabiliyor. Öncellikle kredi başvurusu yaparken kredi notunuza bakmanız gerekecektir. Kamu bankaları kredi notunuz üzerinden uygun kredi çekmenize olanak verir. Aynı zamanda alacağınız evin oranına göre de kredi çekme hakkı verirken, borçlarınızı ödemenize de dikkat edilecek, dosya masrafları ve ek masraflarla birlikte çektiğiniz paranın %10’u kadarını bankaya vermek zorunda kalabilirsiniz. Konut kredisi araştırırken size sunulan koşullar ve tabi ki faiz oranlarını incelemeniz aynı zamanda ek masraflara da dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Konut Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bankalar size konut kredisi peşinatsız seçenekleri sunmazlar. Bunun nedeni her zaman kredinin maliyetinin size ve bankalara da yüklü bir şekilde dönmesi olacaktır. Almak istediğinizin evin de %25 oranında peşinatsız olması gerekmekte ve buna göre kredi size fayda sağlayabilmektedir. Kredi çekmek için bankalara başvuru yapmadan önce faiz oranlarına ve en önemlisi size sunulacak miktarın ne kadar işinize yarayacağından emin olmalısınız. Çekeceğiniz miktar 300 bin lira ise banka bunu masraf olarak 30 bin şeklinde sizden geri almaktadır. Aylık ödeme miktarınıza göre siz de 270 bin lira alarak 300 bin liranın taksitlerini ödersiniz.

Konut Kredisi Almadan Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Konut kredisi almadan ev sahibi olabilmeniz için finansal destek ailesine başvuru yapabilirsiniz. Bu alanda size sağlanacak, kredisiz, peşinatsız ve faizsiz taksitle ev alma seçenekleri sunulurken, birikimlerinizi de peşinat olarak değerlendirerek taksitlerinizden kısılmasını sağlayabilirsiniz.

Esnek ödeme imkanları sunularak, aylık gelirinize göre cüzi bir miktar hizmet bedeli alınarak, taksitle ev sahibi olma imkanı sağlamanıza yönelik bir uygulama yürütülmektedir. Evinizin ödemelerini tıpkı kira öder gibi vererek, evinizin tapusunu alabilirsiniz. Taksitle konut kredisi almak yerine taksitle ev almak tam size göre olabilir.

Peşinatsız ve Kredisiz Konut Sahibi Olun!

Peşinatsız ve kredisiz konut sahibi olmanızı sağlayacak olan Destekevim ailesi, Türkiye’nin belirli illerinde size özel konforlu ev seçenekleri sunmaktadır. Bu süreçte evinizi taksitle almak aynı zamanda içinde yaşama fırsatı bulursunuz. Size özel ödeme seçenekleri, faizsiz ve peşinatsız imkanlar sunulurken, uzun vadede cebinizin rahat edeceği ödeme planları hazırlanarak orta gelirli olmanıza rağmen eviniz olması sağlayacak şekilde kampanyalar sunulmaktadır.

Leave a Comment