Kira Zam Oranları Nasıl Belirlenir?

Türkiye’de yaşamakta olan orta gelirli ailelerin kira artışı üzerinden sıkıntı yaşamalarına neden olan yeni TÜFE zam oranı açıklandı. Bu süreçte kira zam oranlarının 12 aylık TÜFE üzerinden zamın ne kadar olacağını da hesaplamak isteyen kiracılar, asgari ücretle birlikte zamların da artışıyla geçim sıkıntısı artışına neden oldu.

2020 Kira Zam Oranları Nasıl Belirlenir?

Kira zam oranları nasıl belirlenir; zam yapılacak kiralık ev ya da dükkanlarda, TÜFE oranı üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunun için 12 aylık TÜFE oranı ile % 19,88 oranında artış yapmak zorunda kalmaktadır. Kira zam oranları ne kadar; Bunun bir örneği 1000 liralık bir evde yaşan bir aile, gelecek sene TÜFE oranı olarak 1198 TL artışın olması gerekmektedir.

Kirada yapılacak zam oranı yıllık olarak belirlenmekte ve günümüz koşullarında ödenmesi zor olabilmektedir. Bunun için destek sağlamakta olan bazı kuruluşlar, özellikle kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayacak seçenekler sunacaktır. Kiradan kurtulmanız için sunulan peşinatsız seçenekleri değerlendirerek ev sahibi olabilirsiniz.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Yeni kurulan sistem üzerinden, kira artışlarının da neden olduğu geçim sıkıntısına yönelik birçok finansal destekçi kira öder gibi ev sahibi olma fırsatları sunmaktadır. Peşinatsız ve kredisiz bir şekilde ev sahibi olarak, kira derdinden kurtulabilirsiniz. Peki ama bu nasıl mümkün olur? Bunun için sunulan esnek ödeme tarifeleriyle, hem güvenilir hem de faizsiz bir şekilde ev sahibi olabilirken aynı zamanda ek masrafsız, konut kredisiz seçenekler sunulmaktadır.

Her yıl artan kira zamlarından kurtulmak için orta gelirli ailelere sunulmakta olan bu fırsatlar uzun süreli ödemelerinizin kısa vadede geri dönüşünü alabileceğiniz seçeneklerle sunulmasını sağlamaktadır. Günümüz koşullarında maaşınızın üzerine binen yüklerden de böylece kurtulursunuz.

Konut Kredisiz Ev Sahibi Olun!

Konut kredisiz ev sahibi olmanızı sağlayacak olan fırsatlarla, evinizi finansal desteğin sunduğu seçenekler üzerinden alabilirsiniz. Örneğin esnek ödeme planını seçerseniz, bu süreçte aylık geliriniz üzerinden kendi ödeme planınızı belirler ve kira öder gibi ev sahibi olursunuz. Ek masrafsız ve kredisiz bir seçenek olarak, peşinat beklentisi olmadan sizin istediğiniz şekilde ödemeler yapılarak fırsatlar sunulmaktadır. Senetle alabileceğiniz evler, sizlere risksiz ve esnek ödemeli bir şekilde sunulacaktır. Böylece kira ödemekten taksit ödemeye geçerek, kira derdinden kurtulabilirsiniz.

Destekevim İle Kiradan Kurtulun!

Destek evim sayesinde sunulan ödeme planlarıyla birlikte kira ödemekten kurtularak, kısa zamanda peşinatsız taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak, aylık geliriniz üzerinden ödeme planının oluşturulmasını ve taksit seçeneklerinin bu yönde seçilmesini sağlayabilirsiniz. Size özel seçenekler sunularak, ödemeleriniz esnetilecek, ek masraflar ve faizlerle uğraşmada ev sahibi olmanız sağlanacaktır. Finansal alanda, kira zam oranlarına takılmadan hayallerinizdeki evi almanın imkanlarını bulabilir, dilerseniz peşinat ödeyerek taksitlerinizi buna göre planlayabilirsiniz.

Leave a Comment