Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmayanlar için barınmanın tek yolu ev kirası ödemektir, ancak günümüzde kiraların giderek yükselmesi nedeniyle kiraya ödenen tutarlar havaya giden para olarak görülmektedir. Durum böyle olunca kiracılar doğal olarak kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olmak için yollar aramaya başlarlar.

Kira öder gibi ev sahibi olmanın ilk yolu doğru sistemi araştırmaktan geçer. Bununla ilgili akla ilk olarak konut kredisi kullanmak gelse de bu çok doğru bir seçenek olmayacaktır; çünkü giderek artan faizler sonucu bankaya geri ödenecek tutar, ev bedelinin kat kat üstüne çıkabilmektedir. Bunun yanında kredi çekme işlemlerini yaparken karşılaşılan dosya ve işlem masrafları da oldukça yüksek tutarları bulabilmektedir.

Taksitle Ev Almak

Kira öder gibi ev almak için akla gelen ikinci seçenek olan taksitle ev alma yöntemi de oldukça caziptir, ancak bu yöntemde firmalardan alınacak evlerin bedeline çoğu kez vade farkı da yansıtılır. Bu da neredeyse banka kredisi çekildiğinde karşılaşılacak faiz oranına denk geldiği için tüketiciler için cazip bir seçenek olmaktan çıkmaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Nasıl Alınır?

Konut kredisi çekmeden ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin tercih ettiği yöntemlerin başında tasarruf finansmanı şirketlerinin sunduğu avantajlardan yararlanmak gelir. Bireyler, geri ödeme sorunu yaşamadan, kredisiz ve faizsiz bir şekilde taksitle kira öder gibi ev sahibi olmak için tasarruf finansmanı şirketlerinin alternatiflerini değerlendirirler.

Kira öder gibi taksitle ev alma yollarını araştıran vatandaşlara kendi bütçelerine en uygun finansman planlarını sunan Gerçek Evim, ev almak isteyen herkesi kira öder gibi ev sahibi yapıyor. Gerçek Evim, taksitle peşinatsız ev almak için ihtiyaç duyduğunuz finansmanı sağlayarak ek maliyet olmadan bütçeniz ölçüsünde ödeme kolaylığı sunuyor.

Taksitle ev almak istiyorum diye düşünen herkesin kolaylıkla ev sahibi olacağı Gerçek Evim finansman planları, dar ve orta gelirli vatandaşları banka kredilerinden ve yüksek faiz oranlarıyla karşı karşıya kalmaktan kurtarıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak için gereken finansmana Gerçek Evim şubeleri aracılığıyla ulaşarak ev hayalinize kolayca kavuşabilirsiniz.

Faizsiz Ev Almanın Yolları

Ev sahibi olmak isteyen herkesin karşılaştığı sorunlardan biri olan faiz yükü, bazen evin birkaç katı değerine kadar çıkabilmektedir. Bu durum da özellikle dar ve orta gelirliler için ev almayı imkânsız hale getirir. Bu durumla karşı karşıya kalmak istemeyen tüketiciler ise faizsiz ev almak için alternatifler araştırmaktadır. Faizsiz ev sahibi olmak için birkaç alternatif bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Biriktirilen para ile peşin olarak ev almak,
  • Vade farkı uygulanmayan firma kampanyalarından faydalanarak ev almak,
  • Tasarruf finansmanı şirketlerinin sağladığı finansman modelleri üzerinden bütçeye en uygun olanını seçerek ev sahibi olmak.

Bu alternatifler arasında aylık ödeme planına göre kira öder gibi taksit ödeyerek ev almak için hemen Gerçek Evim şubelerine başvuru yapabilir, ev sahibi olabileceğiniz planlamalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.