İstanbul’da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

İstanbul’da kira öder gibi ev mi satın almak istiyorsunuz? Ama bununla ilgili en iyi yol nedir ve dikkat etmeniz gereken konular nelerdir? Ev büyük bir yatırım ancak pandemi ile oluşan fırsatlar oldukça cazip değerlendirmeniz için aşağıda çok kapsamlı bilgi sunmaya çalışacağız.

İstanbul’da kira öder gibi ev sahibi olmak için, size önerimiz öncelikle gelir gider tablonuzu oluşturmanız olacaktır. Her ay ne kadar taksit ödeyebileceğinizi belirlemenizi öneririz. Elbette almak istediğiniz evin ne kadara mal olacağını önceden uzman incelemesi raporu ile belirlerseniz çok daha hızlı ve güvenli şekilde küçük taksitler ile evinize kavuşabilirsiniz.

Tahmin edersiniz ki iki kıtaya yayılmış dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da ev fiyatları çok değişkendir. Sebebi ise genellikle konumdur. Denize yakınlığı yâda hastane, okul gibi özellikle aileler için elzem önem arz edenkonulardır. Ve elbette konumların özelliklerine göre  fiyat olarak daha yüksek olabilir.  İstanbul’da satılık daireler 220.000 bin türk lirasından başlıyor.

İstanbul’da ev satın almak için birkaç yöntem var.  En cazip olan dâhil aşağıda sizlere bilgiler vereceğiz.

İstanbul’da Nasıl Ev Alabilirim?

İstanbul’da toki, banka kredisi, inşaat firmaları yâda avantajlı faizsiz finansman şirketleri aracılığı ile ev sahibi olma şansına sahipsiniz.

Toki belli dönemlerde web sitesi üzerinden duyuru yaparak ülke genelinde projeler ile ev sahibi yapıyor. Burada dezavantaj çok fazla başvuru yapıldığından kurada size çıkma ihtimali düşük olabiliyor.  Banka kredilerine gelirsek şuanda özellikle kamu bankaları oldukça cazip kredi oranları sunuyor.  İnşaat firmaları kendi mali yapılarına göre değerlendiriyor.  Tüm bu seçeneklerde mutlaka bir faiz ödemek zorundasınız. Ve bazı sistemlerde bir peşinat ödemesi de yapılması gerekiyor.

Peki, İstanbul’da kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü? Bu sistemlerden hangisi ile peşinatsız, küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz. 

Faizsiz finans şirketleri ülkemizde 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor.  Ve bu şirketlerden ev sahibi olan binlerce kişiye sosyal medyadan ulaşabilir ve yorumlarına göz atabilirsiniz.

Destekevim Nasıl Ev Sahibi Yapıyor?

Kiracılar için ilk ev sahipliği ve yatırım için ikinci yâda üçüncü evini almak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Destekevim faizsiz finansman avantajlarını değerlendirebilir.

Misyonlarını güven, bağlılık ve samimiyet olarak nitelendiren Destekevim ile İstanbul’da kira öder gibi ev sahibi olmak mümkündür. İstanbul’da kira öder gibi ev sahibi olmak için tek sisteme mecbur değilsiniz. Ekonomik durumunuz ve kendi ödeme planınıza göre aşağıda belirtilen sistemlerden birini tercih edebilirsiniz.

  • Destekevim Çekilişli Yöntem
  • Destekevim Sabit Planlı Yöntem
  • Destekevim Konut Değer Artışlı Yöntem

Türkiye’nin dilediğiniz noktasında ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız, vade farksız sadece cüzi bir hizmet bedeli ödeyerek hayallerinizi süsleyen eve kavuşabilirsiniz. Destekevim Merkez Şubesi İstanbul, Ümraniye’de bulunan Destekevim danışmanlarına 444 8 369 nolu hattan ulaşabilirsiniz.  Web adresinden başvuru formu doldurmanız durumunda firmada size dönüş yapabiliyor. Dilerseniz direk Ümraniye merkez şubeyi ziyaret ederek birebir görüşebilir yâda e-mail yâda telefon ile görüşerek ilk etapta sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Leave a Comment