ICBC Bank Kimin?

ICBC bank ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde şubesi bulunan Çin merkezli bir bankadır. Dünyanın en büyük bankalarından birisi olarak kabul edilmektedir. ICBC’nin açılımı Industrial & Commercial Bank of China’dır. Çin merkezli olarak hizmet veren banka toplam büyüklüğü ile dünya üzerinde ki 100’den fazla ülkeden daha büyük bir ekonomik güce sahiptir. Şirketin toplam varlığının 3,5 trilyon dolar seviyesini geçtiği bilinmektedir. Ülkemize ICBC Turkey Bank adıyla giriş yapmıştır.

ICBC Bank Güvenilir Mi?

ICBC Turkey Bank toplam ekonomik büyüklüğü ve güçlü sermeye yapısı ile ülkemizde ki en güvenilir bankalardan birisi olarak kabul edilmektedir. ICBC Turkey Bank’ın ülkemizde ki hisselerinin %92,8’lik kısmı ICBC’nin üzerinde yer alırken geri kalan %7,2’lik kısmı Borsa İstanbul’da hizmet vermektedir. Ülkemize 2014 yılında giriş yapan banka sektörde ki varlığını yavaş bir şekilde arttırmaya devam etmektedir. BDDK tarafından kontrol edilerek işlemlerini en doğru ve güvenli bir şekilde yapmaktadır.

Ülkemizde toplam şube sayısı 44 olan bankanın 48 tane ATM hizmeti bulunmaktadır. Kısa bir süredir ülkemizde olan bankanın çatısı altında 811 adet çalışanı bulunmaktadır. Hizmetleri arasında bireysel, ticari, KOBİ bankacılığı yer almaktadır.

ICBC Bank’a Dair Bilgiler

  • ICBC Bank’ın Genel Müdürlüğü İstanbul Sarıyer’de bulunmaktadır. ICBC Bank Genel Müdürlük Adresi; Maslak mahallesi, Dereboyu Caddesi No:13 Sarıyer / İstanbul / Türkiye’dir.
  • ICBC Bank Telefon Numarası: (90) 212 335 53 35
  • ICBC Bank FAX Numarası: (90) 212 328 13 28
  • ICBC Bank Müşteri Hizmetleri: 0 850 335 53 35
  • ICBC Bank Swift Kodu veya ICBC Bank BIC Kodu: ICBKTRIS
  • ICBC Bank Dealing Kodu: ICBKTRIS
  • ICBC Bank Telex Kodu (Teleks):
  • ICBC Bank KEP adresi veya ICBC Bank kayıtlı e-posta adresi: info@icbc.com.tr

ICBC Bank Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Gao Xiangyang
Yönetim Kurulu Üyesi Wang Qiang
Yönetim Kurulu Üyesi Zheng Hianfeg
Yönetim Kurulu Üyesi Wang Ying
Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hilmi Güler