HSBC Kimin?

HSBC tam adıyla The Hongkong and Shanghai Banking Corporation olarak 1865 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuştur. Uluslararası bir firma olarak ülkemizde uzun bir süredir hizmet vermektedir. Dünya üzerinde küm kıtalarda hizmet vermektedir. Dünyanın mali varlık olarak en büyük dokuzuncu bankası olarak bilinmektedir. Ülkemizde 30 yılı geçen bir süredir müşterilerine bireysel ve ticari anlamda hizmetlerini sunmaktadır. 67 farklı ülkede 3900’ün üzerinde şubesi ve binlerce çalışanı ile hizmet vermektedir.

HSBC Güvenilir Mi?

HSBC ülkemizde İngiltere’de bulunan merkezi tarafından iştirak olarak kurulmuştur. Ülkemizde 100’e yakın şubesi ve 2 binin üzerinde çalışanı ile güvenilir bankacılık hizmetini vermektedir. BDDK tarafından denetlenen banka tüm faaliyetlerini açık bir şekilde yapmaktadır. Güçlü sermeye yapısı nedeniyle ülkemizde ki en güvenilir bankalardan birisi olarak kabul etmektedir. Ülkemizde çok hızlı bir şekilde büyümeyi tercih etmeyen banka, sektörün internet üzerinden gelişmesinin de etkisiyle çok fazla şubesi olmadan daha merkezi noktalarda hizmet vermeyi tercih etmektedir.

HSBC’ye Dair Bilgiler

  • HSBC’nin Genel Müdürlüğü İstanbul Şişli’de bulunmaktadır. HSBC Genel Müdürlük Adresi; HSBC A.Ş. Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No:13 PK:34485 Sarıyer / İstanbul Türkiye’dir.
  • HSBC Telefon Numarası: (90) 212 376 40 00
  • HSBC FAX Numarası: (90) 212 267 47 94
  • HSBC Müşteri Hizmetleri: 0 850 211 0 111 – 0 850 211 0 114
  • HSBC Swift Kodu veya HSBC BIC Kodu: HSBCTRIX
  • HSBC Dealing Kodu:
  • HSBC Telex Kodu (Teleks): HSBC HX
  • HSBC KEP adresi veya HSBC kayıtlı e-posta adresi: hsbcbankas@hs03.kep.tr

HSBC Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı David Gordon ELDON
Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gani SÖNMEZ
Yönetim Kurulu Üyesi Hamit AYDOĞAN
Yönetim Kurulu Üyesi Edward Michael FLANDERS
Yönetim Kurulu Üyesi Georges ELHEDERY
Yönetim Kurulu Üyesi Robert Adrian UNDERWOOD
Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Alankuş ERKAZANCI
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Selim KERVANCI