HSBC EFT ve Havale Ücreti

Ülkemizde faaliyet gösteren özel bir banka olan HSBC Bankası, Türkiye’de bulunan onlarca şubesinin yanı sıra dünya genelinde 66 ülkede yaklaşık olarak 3000 şubesi bulunmaktadır. Bankanın ayakta durabilmesi ve faaliyetlerine devam edebilmesi için, yapılan işlemlerden müşterilerinden bir takım ücret talep etmektedir. HSBC EFT ücreti, havale ücreti, kredi işlemlerinden alınan bir takım ücretler, bankanın talep ettiği ücretlerin bazılarıdır.

HSBC Havale Ücreti

Uluslararası bankacılık faaliyetleri ve şubeleri olan HSBC Bankasında yurt içinde ve yurt dışındaki banka hesaplarına para transferi yapmak mümkündür. Şubeden yapılan hesaptan isme havale işlemlerinde 45,00 TL havale ücreti talep edilmektedir.

Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve ATM üzerinden yapılan havale işlemlerinde banka tarafından havale ücreti talep edilmemektedir.

HSBC EFT Ücreti talep eden bankalardandır. HSBC Bankasında erken eft ve geç eft işlemleri olmak üzere iki çeşit eft işlemi bulunmaktadır. Buna bağlı olarakta, banka tarafından müşterilere farklı ücret tarifesi uygulanmaktadır.

ATM

Banka Şubesi

İnternet Şubesi

Mobil Şube ile yapılan eft işlemlerinde de farklı ücret tarifesi bulunmaktadır. Buna göre;

Banka Şubesinden yapılan eft işlemlerinde 50,00 TL, Geç eft işlem ücreti de 70,00 TL

Telefon Bankacılığı ile yapılan eft işlemlerinde 35,00 TL, geç eft işlem ücreti 50,00 TL alınırken,

ATM üzerinden yapılan eft işlemlerinde ve geç eft işlemlerinde

Mobil Şube üzerinden yapılan eft işlemlerinde ve geç eft işlemlerinde

İnternet Şubesi üzerinden yapılan eft işlemlerinde ve geç eft işlemlerinde, HSBC EFT Ücreti talep etmemektedir.