HSBC EFT Saati

HSBC EFT Saati merkez bankası sistemine göre HSBC işleyişine en uygun şekilde belilenmiştir. Aşağıda detaylı şekilde HSBC EFT Saati, günleri gibi bilgilere ulaşabileceksiniz.  Bakiye transferi,EFT diğer bankalar arasında transfer işlemlerinin en kolay bir yoludur. HSBC sadece ülkemizin değil dünyanın da  en iyi bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından biridir.

HSBC EFT Saati aralığı nedir?

HSBC EFT saati haftaiçi her sabah saat 09:00 itibarı ile başlıyo ve saat 17:00’e kadar devam ediyor.  EFT işlemleriniz için haftaiçi 09:00-17:00 saat aralığına dikkat etmeniz gerekiyor.  Aksi takdirde EFT transferiniz hesabınızda bakiye olması durumunda ilk iş günü sabah 09:00 itibarı ile gerçekleşebilir.

HSBC EFT saati haftaiçi şubelerden,ATM,telefon bankacılığı yada internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilir. 5-10 dakika içerisinde gerçekleşen işlem yoğunluk varsa 30 dakikaya kadar uzayabilir.  30 dakikanın ardından kontrollerinizde transfer gerçekleşmedi ise mutlaka HSBC telefon bankacılığına ulaşmanızı öneririz.

Sorgulamayı internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. IBAN numarası, ad-soyad yada hesap numarası transfer için hangisini kullandıysanız lütfen yine aynı numarayı kontrol edin.  Alıcıdan teyid edin.  Yanlış bir işlem söz konusu ise İnternet bankacılığı size yardımcı olacaktır.

Haftasonu, bayram günleri  ve resmi tatillerde merkez bankası açık olmadığından tüm bankalar tatildir.  İşlem yapmak isterseniz ancak internet bankacılığı, atm yada HSBC telefon bankacılığı yardımı ile transfer talimatı verebilirsiniz.  Bu talimata istinaden bakiye alıcıya ilk iş günü sabah 09:00 itibarı ile ulaşacaktır.