Halkbank Kimin?

Halkbank ya da Türkiye Halk Bankası ülkemizde çıkarılan kanunla kurulan bir devlet bankasıdır. 1933 yılında hizmet vermeye başlayan bankanın kuruluş amacı esnaf ve halka gerekli finansmanın sağlanmasına destek vermektedir. Kamusal sermayeye sahip bir banka olması sayesinde ülkemizin en sağlam bankalarından birisi olarak kabul edilmektedir. Bankanın hisselerinin %51,1’lik kısmı Türkiye Varlık Fonu’nda yer almaktadır. Geriye kalan %48,9’luk kısmı ise Borsa İstanbul’da halka arz edilmiştir. Ülkemizde bine yakın şubesi bulunmakta, 20 bine yakın çalışanı ile milyonlarca müşterisine hizmet vermektedir. Birçok kurumla anlaşması olmasından dolayı milyonlarca emeklinin maaşlarını aldığı banka olarak kabul edilebilir. Bu yapısıyla dahi bankanın ülkemizin en güvenilir finansal kuruluşlarından birisi olarak kabul edilmesi doğrudur.

Halkbank Güvenilir Mi?

Halkbank kamu bankası olmasından dolayı ülkemizde ki en güvenilir bankalardan birisi olarak hizmet vermektedir. Binlerce çalışanı, şubesi ve ATM’sinin yanında internet bankacılığı ile KOBİ’lere, esnafa ve halka hizmetlerini farklı yöntemlerle sunmaktadır. Hızlı işleyiş yapısı, tüm bankacılık faaliyetleri ile güvenli bir banka olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde en çok şubesi olan ve en çok müşteriye sahip şirketlerden birisi olarak kabul edilir.

Halkbank’a Dair Bilgiler

  • Halkbank’ın Genel Müdürlüğü İstanbul Ateşehir’de bulunmaktadır. Halkbank Genel Müdürlük Adresi; Barbaros mahallesi, Şebboy sokak, No:4 Ataşehir / İstanbul / Türkiye’dir.
  • Halkbank Telefon Numarası: (90) 216 503 70 70
  • Halkbank FAX Numarası: (90) 212 340 93 99
  • Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0 850 222 0 400 – 444 0 400
  • Halkbank Swift Kodu veya Halkbank BIC Kodu: TRHBTR2A
  • Halkbank Dealing Kodu:
  • Halkbank Telex Kodu (Teleks): TRHBTR2A
  • Halkbank KEP adresi veya Halkbank kayıtlı e-posta adresi: halkbank.muhaberat@hs03.kep.tr

Halkbank Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman ÖZDİL
Yönetim Kurulu Üyesi Himmet KARADAĞ
Yönetim Kurulu Üyesi Osman ARSLAN
Yönetim Kurulu Üyesi Sadık TILTAK
Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet YARIZ
Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nihat ÖMEROĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi Cenap AŞCI
Yönetim Kurulu Üyesi Maksut SERİM