Halk Bankası EFT Saati

Halkbank EFT saatleri bu yılda aynı şekilde devam edecektir.Az sonra Halk Bank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.  Elbetet öncesinde Halkbank’ın teknoloji konusunda yaptığı ilerlemeden bahsetmek istiyoruz. Mobilbank uygulaması ile havaleden EFT işlemlerine birçok konuda artık şubeye gitmenize gerek yok, dakikalar içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Her bankanın EFT saati farklılık gösterebilir. Halkbank EFT saati haftaiçi hariç 08:00 ile 16:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir.  5 bilemediniz 10 dakika içerisinde alıcının hesabına iletilen transfer işlemi haftasonu ve bayram günlerinde yapılamadığından bu tatil günlerinde EFT yapamazsınız ancak EFT talimatı verme şansınız bulunur.  Halkbank EFT saati başladığında tutar ilgili  hesaba aktarılacaktır.

EFT talimatı verdiğinizde dikkat etmeniz gereken şey hesabınızda yeterli tutarda bakiye bırakmanızdır. Eğer bakiye 15 dakika geçmesine rağmen hesaba geçmedi ise; telefon bankacılığına başvurmanızı öneririz. Elbette öncelikle gönderdiğiniz hesap numarası yada IBAN’ı kontrol ettikten sonra özellikle yanlış IBAN numarasına çok sık hatalı bakiye gönderildiğinden hesap numarasını birkaç kez kontrol etmenizi öneririz.

Halkbank EFT işlemlerinizi şubelerden, telefon bankacılığı aracılığı ile yada Paraf Mobil aracılığı ile kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank EFT saati 16:30’da bitiyor ancak siz son dakikaya bırakmadan EFT saati bitimine en az 15 dakika kala işleminizi gerçekleştirin.  Halkbank mobil sistemi olan Paraf Mobil uygulamasını  Google Play Store ve Apple Store linklerinden indirerek ister havale ister EFT işlemlerini dilediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz.