Eylül Ayı Konut Kira Artış Oranı Ne Kadar?

3 Eylül TÜİK tarafından açıklanmakta olan konut kira bedelleri, enflasyon bedeli üzerinden hesaplanmaktadır. Eylül ayı kira artış oranı hesapları ile birlikte son dönemde kira ödemek oldukça zorlaşırken bu süreçte konut kredisine de ilgi fazlalaşıyor. Ancak konut kredisi faiz oranları da can sıkıcı olduğu için alım ve satımlar da ikinci el ev ve arabalar üzerinde yoğunlaşabiliyor.

2020 Eylül Kira Artış Oranları

3 Eylül Perşembe günü Tüketici Fiyat Endeksi üzerinden hesaplanmakta olan kira artışları, kirada oturanlar için oldukça zorlayıcı olabilir. Özellikle 2020 Ocak ayında % 15, 18 oranında artmış olan kira bedeli bu senenin sonlarına doğru daha da can sıkıcı olacağa benziyor. 12 aylık TÜFE oranından yola çıkarak Eylül ayındaki oranlar 11. 27 olarak görünse de kira bedeline 100 liradan fazla şekilde yansıyabilmekte. Eylül ayı konut kira artışı her yıl TÜFE bedeli üzerinden hesaplanarak kontrat yenileyecek olanlara 12 aylık bir oran üzerinden yansıyacak şekilde hesaplanıyor.

2020 Eylül Kira Bedelleri Hesaplama

Kira bedelinin hesaplanması için 12 aylık TÜFE hesabıyla çarpılması gerekmektedir. Bu süreçte 1 yıllık kira kontratlarına yansıyacak olan 11.27 oranının bedeli 1000 liralık bir kira bedeline 112 lira olarak yansımaktadır. Bu hesaplama 1000 lira çarpı % 11. 27 üzerinden hesaplanarak kiracının o yıl içerisinde ödeyeceği aylık tutar ortaya çıkmaktadır.

Ev sahiplerini her sene sevindiren ama kiracıların belini büken zamlar, son zamanlarda birçok insanın konut kredisine başvurmasına neden olurken, finansal destek sağlamakta olan kuruluşlar, peşinatsız ve faizsiz taksitle ev alma fırsatını ev sahibi olmak isteyenlere sunuyor. Son dönemde güvenilir ve uygun fiyatlı konut sahibi olma imkanları herkesin hayallerini gerçekleştiriyor.

2020 Eylül Ayı Zamlarına Son!

2020 yılında ve 2021 yılında da kira zamlarının olması sizi mutsuz ediyor olacaktır. Her yıl kira ödemek ve zamlarla boğuşmak yerine, faizsiz, kredisiz ve hatta peşinatsız ev sahibi olma fırsatına sahip olabilirsiniz. TÜİK tarafından açıklanan Eylül ayı konut kiraları için hesaplamalarınızı bir kenara bırakarak dilerseniz, aylık gelirinizi hesaplayarak konut alma şansı elde edebilirsiniz.

Kredi çekmeden, peşinat ödemeden ve faizlerle boğuşmadan kira öder gibi ev sahibi olma seçenekleri sunulmaktadır. Bu sayede hem eviniz olur, hem de bir kere de büyük paralar ödemeden taksitle alma şansı elde edersiniz.

Destek Evim’de TÜFE Hesabına Gerek Yok!

Destek evim ailesi her yıl yapılan TÜFE hesabındaki zamların size yansımadan, belirli bir bedel üzerinden ödeme yaparak ev sahibi olmanızı sağlayacaktır. Son dönemin en ideal ödeme planlarını, esnek ödeme tarifesi üzerinden vererek, esnek model seçeneğini sunmaktadır. Böylece hem size özel bir ödeme planı hazırlanır, hem faiz ve peşinat ödemez hem de zamlara takılı kalmadan ev sahibi olursunuz.

Leave a Comment