Ev Almanın Tam Zamanı

Beklenen müjdeli haber 1 Haziran’da geldi. Emlak sektörüne hareket getirmesi beklenen açıklama kamu bankalarından geldi.  Konut kredisi faiz oranları sıfırdan satın alacağınız konut için 0,64 ve ikinci el konutta ise 0,74 olarak açıklandı. Ekonomi paketi kapsamında duyurulan faiz oranları yürürlüğe alındı ve 1 Haziran itibarı ile duyuruldu. Ayrıca avantajlar faiz indirimleri ile kısıtlı değil. 1 yıl erteleme ve 15 yıllık vade avantajı da var.

Kamu bankalarından Ziraat, Vakıfbank, Halkbank tüm detayları 1 Haziran itibarı ile basın aracılığı ile vatandaşlar ile paylaştı. Müşteri başına verilecek kredi miktarı İstanbul, Ankara ve İzmir için 750.000 bin türk lirası ve diğer iller için ise 500.000 bin türk lirası olarak belirlendi.

Sıfır Konutlar İçin Avantajlı Konut Kredisi Başvurusu Nereden Yapılır?

2 Haziran itibarı ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.  12 ay ödemesiz ve 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile sıfır yani yeni yapılmış ev için finansman fırsatı sunuluyor.

Örneğin 100.000 Türk lirası olan bir konut seçeneğinde 15 yıllık bir vade ile kredi sonunda 171.000 Türk lirası ödemiş olacaksınız.

İkinci El Konutlar İçin Avantajlı Konut Kredisi Başvurusu

İkinci el konutların piyasasına hareket getirmek için 12 ay ödeme yapmadan 15 yıl vadeli ev sahibi olabileceksiniz.

İkinci ev satın almalarınızda 0,74 faiz oranı ile finansman imkânı sunuluyor. Bu kredi finansmanında 100.000 Türk liralık bir kredi kullanırsanız 12 ay ödemesiz seçeneğini ile toplamda 183.925 Türk lirası ödeme yapmış olacaksınız.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Ortak Şartları Nelerdir?

  • İstanbul, Ankara, İzmir’de almak istediğiniz konutlar için 750.000 bin türk lirasına kadar kullanabilirsiniz.
  • Üç büyük il dışındaki illerimiz için kredi kullanım oranı 500.000 bin türk lirası olarak belirlendi.
  • İkinci el ev satın alanlar için 12 ay ödemesiz olarak kredi kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ekstra Başvuru Şartları Nelerdir?

  • BES, DASK, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası, Bankkart, KHM ürünlerinden en az üçüne sahip olan ya da yeni başvuruda bulunmuş olan kişiler bu krediden faydalanabiliyor.
  • Ziraat bankasının sunmuş olduğu indirimli konut kredisinden her kişi sadece bir defaya mahsus faydalanabilmektedir.

Halkbank Konut Kredisi Ekstra Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Halkbank konut kredisi peşinat oranları konusunda da avantaj yarattı, %10’dan başlayan düşük peşinat oranları uygulanacak.

Vakıfbank Konut Kredisi Ekstra Başvuru Şartları Nelerdir?

Kampanya kapsamında kullanılan konut kredileri azami 12 aya kadar ödemesiz dönemli olarak belirlenerek yüzleri güldürdü.

Ev hayallerinizi ötelemeden bu avantajlı kredi oranlarını değerlendirmenizi öneririz. Pandemiyi fırsata çevirin.

Leave a Comment