Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken Fırsatlar

Kira ödemek istemeyen ya da yatırım yapmak isteyenler düşen kredi faiz oranlarının etkisi ile konut talebine yöneldi. Konut almak isteyenlere bankaların sunduğu onlarca farklı avantaj mevcut ama ev alırken değerlendirilmesi gereken fırsatlar bankaların sundukları ile sınırlı değil. Öncelikle kampanyalı özel konut projeleri ile ilgilenen vatandaş için en önemli avantaj kampanyalar ile sunulan ödeme seçeneği ve konutta ki fiyat indirimi olmakta.

Bankaların Sunduğu Fırsatlar

Kamu bankaları tarafından faiz oranları yüzde 0,64 oranına çekildi ama yine de ev alırken fırsatlar çok iyi değerlendirilmeli, örneğin bazı bankalarda ev alırken yüzde 20 peşinat şartı yok. Alınan her konuta kredi imkanı sağlanmıyor, bankalar tarafından krediye uygun konutlar mevcut, konut satışlarında tüm bankaların kampanyaları karşılaştırılmalı çünkü bankaların farklı ödeme planları ve farklı faiz uygulamaları söz konusu.

Özel Kuruluşların Avantajları

Bankaların konut kredisi faiz oranları araştırılmadan konut kredisi kullanmamak gerekli çünkü yalnız bankaların değil özel kuruluşların da ev almak isteyenlere sunduğu avantajlar ve kampanyalar var, ev alırken değerlendirilmesi gerekenler arasında bunlarında değerlendirilmesi gerekir. Müşterinin belirlediği ödeme planları ve faizsiz fırsat sunmaları ile ev almak isteyenler için farklı bir seçenek olan özel kuruluşlar arasında Türkiye’nin en büyük konut destek projesi Destekevim!

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman

Destekevim projesi kapsamında ev, işyeri, araba, arazi ya da arsa almak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlanır, her vatandaş Destekevim tarafından sunulan çekilişli yöntem, sabit planlı yöntem ya da konut değer artışlı yöntemlerden birinden tamamen faizsiz olarak yararlanmakta, kişi bütçesine ve gelir durumuna göre istediği yöntemi değerlendirmekte. Ülkenin en büyük destek projesi olan Destekevim projesini benzerlerinden ayıran en önemli özelliği faizsiz yapı üzerine kurulmuş olması.

Destekevim projesinde peşinat ödeme şartı yok

Proje çerçevesinde katılımcıların belirlediği bedel üzerinden katılım bedeli dışında hiçbir ödeme talebinde bulunulmaz, kira yardımı ya da benzer gerekçeler ile aylık taksitlere ek maliyet eklenmez ve bu şartlar katılım sözleşmesinde açıkça ifade edilir. Proje kapsamında ev alma sırası gelen katılımcının söz verilen tarihte bekletilmeden işlemleri yapılır, faizsiz seçenek sayesinde borcun vadesinden önce bitme olasılığı yüksektir. Destekevim projesi kapsamında peşinat ödeme şartı yoktur peşinat ödeme imkanı olmayan katılımcı kendi imkanına uygun kampanyaları değerlendirir.

Destekevim Ev Almak İsteyenler İçin Alternatif

Aynı şekilde projede ara ödeme zorunluluğu da bulunmaz, ara ödemenin avantajı konut teslimatını öne almasıdır şayet katılımcı teslimattan sonra ara ödeme yapmak isterse borcu daha erken biter. Ev almak isteyenler için önemli bir alternatif olan Destekevim projesinin önemli fırsatlarından biri de istenilen anda projeyi sonlandırarak ayrılma, projeden ayrılan katılımcılara taksitler, varsa ara ödeme ya da peşinat olduğu gibi geri iade edilir.

Leave a Comment