Citibank Kimin?

Citibank dünyanın en güçlü ve en eski bankalarından birisidir. ABD merkezli olan banka 1812 yılında finansal faaliyetlerine başlamıştır. Bankanın kurucusu emekli bir albay olan Samuel Osgood’tur. City Bank of New York adıyla faaliyete başlayan bankanın dünya genelinde 200 milyonun üzerinde müşteri bulunduğu tahmin edilmektedir. Bankanın toplam mali varlığının trilyonlarca doları olduğu tahmin edilmektedir. 1975 yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan banka, tarihler 1981’i gösterdiğinde şubelerini arttırmaya başlamıştır. 1998 yılında ticari bankacılık alanında faaliyet göstermeye de başlamıştır. Banka daha çok büyük çapta projeleri finanse etmesiyle bilinmektedir. Bunların arasında yollar, barajlar öne çıkan projelerdir.

Citibank Güvenilir Mi?

Citibank dünyanın en büyük finansal kuruluşlarından birisi olmasından dolayı ülkemizde ki en büyük sermeye oluşumlarından birisidir. Bu detayda bankayı güvenilir kılmaktadır. 6 kıtada faaliyet gösteren bankanın 100’ün üzerinde ülkede şubesi bulunmaktadır. Şuan ki varlığı ile dünyanın en büyük sekizinci bankası olarak bilinmektedir. Tüm faaliyetleri ülkemizde BDDK tarafından kontrol edilmektedir. Citibank’ın ülkemizde ki şube sayısı az olsa da katkısı ve çalışma alanları büyüktür.

Citibank’a Dair Bilgiler

  • Citibank’ın Genel Müdürlüğü İstanbul Levent’te bulunmaktadır. Citibank Genel Müdürlük Adresi; Tekfen Tower Eski Büyükdere Caddesi No:209 34394 Levent / İstanbul / Türkiye’dir.
  • Citibank Telefon Numarası: (90) 212 319 45 00
  • Citibank FAX Numarası: (90) 216 524 73 73
  • Citibank Müşteri Hizmetleri: 0 212 336 05 00
  • Citibank Swift Kodu veya Citibank BIC Kodu: CITITRIXXXX
  • Citibank Dealing Kodu:
  • Citibank Telex Kodu (Teleks): 26277 citi TR
  • Citibank KEP adresi veya Citibank kayıtlı e-posta adresi: citibank.muhaberat@hs03.kep.tr

Citibank Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı Alberto Jose Del Carmen Verme Ferreyra
Yönetim Kurulu Üyesi Bo Jörgen Hammrich
Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Antony Teano
Yönetim Kurulu Üyesi Rajesh Mehta
Yönetim Kurulu Üyesi Patrick Scally
Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Bodur
Yönetim Kurulu Üyesi Özel Gündoğdu Soyer
Yönetim Kurulu Üyesi Ediz Özsoy
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Neslihan Serra Akçaoğlu