Birikim Nasıl Yapılır?

Günümüzde hızla artan enflasyon karşısında birikim yaparak ev ve araba sahibi olmak giderek zorlaşmaktadır. Aile bütçesini zorlamadan ve gelir gider dengesini bozmadan birikim yapmanın yolu ise doğru tasarruftan geçer. Tasarruf yapmak ise gelir gider arasında gerçekleşen gereksiz harcamaları ortadan kaldırarak olur. Peki, birikim nasıl yapılır? Birikim yapmanı yolları nelerdir? Şimdi birikim yapmak ile ilgili daha detaylı bilgi verelim…

Birikim Nasıl Yapılır?

Birikim yapmanın ön koşulu genellikle tasarruf yapmaktır. Bu da bilinçli bir tüketici olmakla mümkün olur. Gereksiz harcamalardan uzan durarak, indirim ve kampanyaları takip ederek, ihtiyaçtan fazla ürün almayarak ve bütçe hesabınızı iyi yaparak siz de tasarruf yapabilirsiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz tasarrufla size uygun olan birikim yöntemini değerlendirerek hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolaylaşmaktadır. Bunun yanında aylık kazançtan yapılarak kısıtlamalar da bir süre sonra ciddi kazançlar olarak geri dönmektedir.

Birikim Nasıl Değerlendirilir?

Tasarruflarla elde edilen birikim yalnızca nakit para olarak bekletildiğinde değerini hızla yitirmektedir. Bunun için doğru bir şekilde yatırıma dönüştürülmesi gerekmektedir. Peki, yatırım nedir? Yatırım en genel anlatımıyla, bireylerin geleceklerini ekonomik anlamda garanti altına almaları için yaptıkları birikim türüdür.

Yatırım çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Birikimini çoğaltmak isteyen bireyler kendilerine en uygun seçeneği değerlendirerek birikimlerini değerlendirebilirler. Yatırım yapmak isteyen birçok kişi tarafından kullanılan birikim seçenekleri döviz, fon birikimi, altın yatırımı gibi farklılaşmaktadır. Bu anlamda her tüketici kendisi için en doğru seçeneğe yönelecektir. Birikim yapmak isteyenlerin tercih ettiği diğer yatırım türleri de vadeli mevduat, forex, hisse senedi, fon yatırımı, ev ya da araba almak olarak çeşitlenmektedir.

Birikim amaçlı yatırım yapmak, aynı zamanda bir miktar riski de beraberinde getirir. Bu nedenle birikim yapmak kadar, yapılacak birikimin nasıl değerlendirildiği de büyük önem taşır. Tercih edilen yatırım yöntemi, tüketicinin zorluklarla bir araya getirdiği birikimini en verimli şekilde çoğaltmaya yönelik olmalıdır.

2021’de Ev ve Araba Sahibi Olmak

Birikim yapan birçok kişinin öncelikli amacı ev ya da araba sahibi olmaktır. Geçmişten günümüze kadar her daim önemini koruyan ev ya da araba alma süreci günümüzde giderek zorlaşmaktadır. Hem fiyatların giderek tırmanması hem de banka kredilerine eklenen yüksek faizler nedeniyle tüketicilerin ev ya da arabaya ulaşmalarının önü kapanmaktadır. Bu durumda 2021’de ev ve araba sahibi olmak isteyenler için devreye başka çözümler giriyor. Banka kredisi çekerek faiz ödemek istemeyen ve yeterli birikime de sahip olmayan tüketiciler çeşitli alternatiflere yöneliyorlar. Bu alternatifler arasında en çok tercih edileni ise tasarruf finansman şirketlerinin sağladığı finansmanlar oluyor.

Faizsiz Ev ve Araba Nasıl Alınır?

Ev ve araba alırken eğer yeterli birikim yoksa akla ilk olarak banka kredisi çekmek gelir ancak banka kredisi çekildiğinde karşılaşılan faiz oranları geri ödemeyi zor hale getirir. Bu nedenle tasarruf finansmanı şirketleri tarafından sunulan faizsiz finansmanlardan faydalanarak ev ya da araba almak çok daha kolay bir yoldur. Tasarruf finansmanı şirketleri arasında saygın bir konumda olan Gerçek Evim, peşinat, faiz ya da dosya masrafı ödemenize gerek kalmadan kolayca ev ve araba sahibi olmanız için size esnek ödemeli finansman sağlar.

Gerçek Evim’in sunduğu bireysel finansman planı ve grup finansman planı seçeneklerinden bütçenize en uygununu seçerek, geri ödemelerde hiç zorlanmadan kolayca ev ve araba sahibi olabilirsiniz. 2021’de ev ve araba sahibi olmak için tek yapmanız gereken Gerçek Evim şubelerine giderek bütçenize en uygun ödeme alternatifine karar vermek.