Beylikdüzü Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu

Beylikdüzü avukatlık bürosu, hukuki alanda desteğe ihtiyacı olan herkese hizmet vermektedir. Alanında uzman kadromuz ile müvekkillerimizin her türlü hukuki süreçlerine destek olmaktayız. Tamamen müvekkil odaklı çalışma prensibimiz ile iş takip ve diğer hukuki işlemleri büyük bir titizlik ile yürütmekteyiz. Farklı hizmet alanlarımız ile sadece takip gerektiren işlemleri değil, hukuki alanda yardım isteyen kişilere de hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu sayede, kişilerin hukuki açıdan sahip oldukları haklarının farkına varmalarına ve bu haklar dahilinde gerekli işlemlerini yapabilmelerine imkan sağlıyoruz. Avukat Yıldırım Soy hukuk bürosu, ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilmeniz için gerekli tüm işlemlerin yapılmasında sizlere yardımcı olabilmektedir.

Geniş Faaliyet Alanları

Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu, belirli bir alan üzerinde hizmet vermemektedir. Kişilerin hayatların farklı durumların meydana gelmesi göz önüne alınarak, hukuki açıdan farklı faaliyet alanlarında hizmet vermekteyiz. Beylikdüzü avukat büromuz, sadece İstanbul içerisinde olan kişilere değil, farklı illerde yaşayan kişilere de hizmet verebilmektedir. Hukuki açıda danışmanlık hizmeti alınabilmesinin yanı sıra, gerekli işlemlerin yapılması ile farklı illerdeki kişilerinde diğer hukuki alandaki işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu olarak hizmet verdiğimiz alanlar şu şekilde sıralanabilir,

 • Aile hukuku,
 • Ceza hukuku,
 • İcra iflas hukuku,
 • Tüketici hukuku,
 • Miras hukuku,
 • Sigorta hukuku,
 • Tanıma ve tenfiz hukuku,
 • Gayrimenkul hukuku,
 • Şirketler ve ticaret hukuku

Tüketici Haklarınızı Öğrenin

Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu ekibi olarak, vatandaşların tüketici haklarını bilmeleri ve bu alanda haklarını aramalarına yardımcı olmaktayız. Tüketici hukuku; kişileri bir mal ya da aldığı hizmetin, satın alma işlemleri öncesinde sunulan bilgiler doğrultusunda çıkmamasını, satın alınan mal ya da hizmetin ayıplı olmasını ve bu işlemlerden sonra sorunlar yaşamasını kapsamaktadır. Bu gibi durumlarda, tüketicilerin belli başlı yasal hakları bulunmaktadır. Bu haklar ile alınan mal ya da hizmetin geri iadesi ya da tüketiciye verdiği zararın karşılanmasının talep edilmesi mümkündür. Tüm süreçlerde, alanında uzman avukatlarımız ile tüketicilerin hakları gereği hukuki işlemleri gerçekleştirmesini sağlamaktayız. Bu süreçte tüm iş ve dosya takipleri tarafımızca gerçekleştirilmekte ve müvekkillerimiz ile düzenli olarak irtibat sağlanmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Sözleşmeler

Tüketicilerin sorun yaşadığı belli başlı sözleşme türleri bulunmaktadır. Satış işlemlerini gerçekleştiren kişiler tarafından hazırlana bu sözleşmeler, bir süre sonra tüketicilerin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bazı kişiler, kendi yasal haklarını tam olarak bilmediği için bu gibi durumlarda satıcıların dediklerini ya da direttikleri sözleşme koşullarını uygulamak durumunda kalmaktadır. Bu gibi durumlarda kalınmaması adına Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu, belli sözleşmelere imza atılmadan dikkat edilmesini ve kişilerin kendi haklarını iyi bir şekilde öğrenmesini gerektiğini savunmaktadır. İmza atılmadan dikkat edilmesi gereken bazı sözleşmeler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Abonelik sözleşmeleri,
 • Taksitli alışveriş sözleşmeleri,
 • Tüketici kredi sözleşmeleri,
 • Konut finansmanı sözleşmeleri,
 • Mesafeli satış sözleşmeleri

Tüketicilere Verilen Hizmetler

Tüketicilerin aldığı hizmet ya da ürünün ayıplı çıkması ya da belirtilen özelliklerinden yararlanamaması durumlarında, Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu olarak müvekkillerimizin; satın alınan ürün ya da hizmet bedelinin geri alması, ürünün ücretsiz onarımı ya da zararının karşılanması gibi konularda destek sağlamaktayız. Bu süreçte ilk olarak müvekkillerimize sahip oldukları hakları, sürecin işleyişini, tüketici hakem heyetine başvuru işlemlerinin gerçekleşmesini ve tüm sürecin takibini gerçekleştirmekteyiz.