Bankalar Dışında Kredi Verenler ve Kuruluşlar Listesi

Bankaların kredi ihtiyaçlarını yüksek faiz oranları ile karşılaması sebebi ile vatandaş farklı kredi veren kuruluşlara yönleniyor. Özellikle kredi faiz oranlarının yanı sıra bankalar ile aralarındaki hukuki problemler sebebi ile de özel finans şirketlerine dönüşler her geçen gün artıyor.

Özellikle pandemi şartları göz önüne alındığında maalesef gün be gün her birimiz kredi kullanmaya ihtiyaç duyuyoruz.  Bankaların faiz oranları dikkate alındığında farklı kurumların varlığına ihtiyaç duyuyoruz.  Bu yazımızda bankalar dışında başvurabileceğiniz kredi veren kuruluşlar hakkında bilgi vermeye gayret ettik.  Dilediğiniz alternatifi seçerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar Haricinde Kredi Veren Şirketler ve Kuruluşlar

BDDK kayıtlı olarak ihtiyaç, otomobil ve konut kredisi veren kurumları aşağıdaki şekilde kategorize ettik;

  • Finansal (Faktoring) kiralama kuruluşları;
  • Faizsiz finansman şirketleri,
  • Holdingler,
  • Yabancı Bankaların Türkiye temsilcilikleri,
  • Varlık Yönetim Şirketleri,
  • Ödeme kuruluşları gibi…

Aşağıda bankalar dışında kredi veren kuruluşlara biz göz gezdirelim;

Alj Finansman: Sıfır otomobil alımlarında hizmet veren bir kurumdur.

DD Finansman Kuruluşu; Mortgage ve ev kredisi veren kurum, yatırım yapmak isteyenler içinde avantajlıdır.  Daha önce farklı kanaldan çektiğiniz ev kredisini taşımak isteyenler için de ideal seçenektir.  Yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’den ev satın almaları içinde hizmet sağlamaktadır.

Evkur;  Evkur adıyla bilinen mağazalardan yapılan alışverişlerde müşterilere kredi imkânı sağlayan bir yapıdadır. .

Hemenal; Kuruluşun anlaşmalı mağazaları bulunuyor.  Ve kredi kartında limiti bulunmayan ya da senet imzalamak istemeyen tüm müşterilerine oluşturduğu sistemle hemen finans imkânı sağlıyor.  Detaylı bilgi için 0850 222 04 15 nolu numaraya ulaşabilirsiniz. Özellikle büyük beyaz eşya alımlarında avantajlıdır.

Koç Fiat Kredi; Koç Holding bünyesinde bulunan firma, sıfır kilometre fiat marka vasıta alımlarınızda finansman imkânını sağlayan kuruluştur.

Koç Finans; sahibinden.com ilanlarında sıklıkla adını görebileceğiniz firma konusunda yapmanız gereken otomobili beğenmek ve net karar verdiyseniz kredi başvurusu yapmaktır. 0216 5563500 numaradan firmaya ulaşabilirsiniz.

Mercedes-Benz Finansman; İster otomobil, ister otobüs, ister motobisiklet satın alın, krediye ihtiyaç duyduğunuz anda firma ile irtibata geçebilirsiniz. 27 yıldır hizmet veren Financial Services AG isimli kuruluş, firmanın ana kaynağıdır.

Faktoring şirketlerinin BBDK kayıtlıdır ve yasal olarak hizmet verirler. Bu konuda dikkatli olun ve yasal olmayan yüksek faizle kredi verdiğini söyleyen dolandırıcılara dikkat edin. 

Orfin Finansman; Datça ve Renault marka otomobil satın almak isteyen kişilere sunulan kredidir. Aylık faiz oranı %1,49 seviyesindedir.

Şeker Mortgage Finans; Bankalar haricinde kredi veren kuruluşlardan biri de Şeker Finanstır. Yeni ev satın almak istiyorsanız, Türkiye’de en uzun vadeli konut kredisi sağlayan Şeker Mortgage 30 yıl vade olanağına sahiptir.

TEB Finans Kuruluşu; Kurumun yurt dışında 30 ülkede PNB Parabis adıyla faaliyeti bulunmaktadır. Özellikle otomobil almak isteyen kişilere anında finans hizmeti sunar.

Tırsan Finansman; Satın almak istediğiniz otomobili belirledikten sonra  Tırsan Finans şubelerinden herhangi birine başvurarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Turkcell Finansman; Bu şirket Turkcell mağazalarından satın alacağınız cep telefonları için hemen kredi imkânı sağlamaktadır.

VFS Finansman; Bu kuruluşun faaliyet alanı iş Makinaları içindir. Volvo veya Renault kamyon, çekici, Volvo, SDLG marka iş makinelerini örnek olarak sayılabilir.

Volkswagen Doğuş Finansman; Kurum kredi, sigorta ve servis hizmeti sunmaktadır.

Yukarıda ev, otomobil, beyaz eşya gibi birçok ihtiyacınız için alternatif kredi kullanabileceğiniz kurumla yer verdik.  Kontak bilgilerinden iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.