Alternatif Bank EFT ve Havale Ücreti

Alternatif Bank Türkiye’de bankacılık faaliyetlerine 1991 yılında başlamıştır. Danışman bankacılık ve basiretli bankacılık anlayışlarını kendi kültürü üzerine eklemiştir. Bankacılık stratejilerini bu anlayışlar üzerine kurmuştur. Stratejilerini insana yatırım, kusursuz hizmet anlayışıyla müşteri hizmetleri, kurumsal yönetim ilkelerine uyum sağlama, sermayenin etkin yönetimi ve yaratıcı yenilikçi olarak belirlemiştir.

İstanbul’daki genel müdürlüğünün yanı sıra 48 banka şubesi ve 1000 çalışanı ile vatandaşlara bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’de bulunan birçok banka kendi banka bünyesi içinde işlem yapan müşterilerinden ücret talep etmemektedir. Ancak başka bankayla ilgili olarak yapılan işlemlerde ücret talep edilmektedir. Alternatif Bank Eft Ücreti talep eden bankalardan biridir.

Alternatif Bank Havale Ücretleri

Alternatif Bank Eft Ücreti tahsil ettiği gibi kasadan ve hesaptan isme yapılan işlemler için de ücret tahsis etmektedir. Alternatif Bank kasadan isme yapılan havale işlemleri ve hesaptan isme yapılan havale işlemleri için 60,00 TL havale ücreti talep etmektedir. Düzenli havale talimatı ve internet şubesinden yapılan havale işlemleri için havale ücreti alınmamaktadır.

Alternatif Bank Eft işlemler için kullanıcılarına birden fazla seçenek sunmaktadır. Alternatif Bank Eft Ücreti de bu seçeneklere göre değişmektedir.

-Banka Şubesi

-ATM

-İnternet Bankacılığı

-Telefon Bankacılığı kanallarından eft işlemi yapılabilmektedir.

Banka Şubesinden kasadan gönderilen eft için 60,00 TL, hesaptan gönderilen ve isme gelen eft’ nin kasadan ödenmesi işlemleri için 40,00 TL, telefon bankacılığından yapılan eft işlemleri için ise 20,00 TL eft ücreti tahsil etmektedir.  Düzenli Eft, internet  şubesi ve ATM’den tanımlı kullanıcılara eft gönderme işlemi ise ücretsizdir.