Alternatif Bank EFT Saatleri

EFT günümüzde en büyük kolaylıklardan biridir.Dakikalar içerisinde elektronik fon transferi ile parayı bir hesaptan diğerine taşır. Hesaplar aynı finans kurumunda veya iki farklı finans kurumunda olabilir. İşlem bilgisayarlı bir ağ üzerinden elektronik olarak yapılır.

Dikkat edilmesi gereken bir konu Alternatif Bank EFT saatleridir. EFT saatini kaçırdığınızda ancak talimat vererek işlemi ertesi gün gerçekleştirebilirsiniz.  Alternatif Bank EFT transferlerini dilerseniz banka şubelerinden dilerseniz ATM lerinden yada internet bankacılığından sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. EFT’ler banakanız ile özel anlaşmanız bulunmuyorsa belli bir ücret karşılığı yapılabilmektedir.

EFT Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır ?

EFT ödemeleri Merkez Bankası ağı üzerinden işlenir. Tüm Türkiye’de finans kurumlarını birbirine bağlayan güvenli bir sistemdir. Alternatif Bank gibi bankalar yani finansal kurumlar bağlı olduğundan, elektronik para transferine izin verebilirsiniz ve para hesabınızdan alınır ve alıcının hesabına yatırılır.Bazı EFT işlemlerinde ücret alınabilir.

Bir EFT ödemesini işlemek için gereken süre, ödeme türüne, EFT sağlayıcınıza ve ödemeyi ne zaman gönderdiğinize bağlıdır.

Alternatif Bank EFT saati başlangıcı 08:00 ile 17:00 olarak belirlenmiştir.  EFT ödemeleri genellikle yalnızca iş günlerinde işleme koyulur. Yani haftasonu EFT yapamazsınız sadece EFT talimatı verebilirsiniz.  Alternatif Bank EFT saatlerini kaçırdıysanız bir ertesi gün için talimat vermenize olanak sağlar. 

Alternatif  Bank ile işlemlerinizi şubelerden, internetten yada telefon bankacılığı araç ile gerçekleştirebilirsiniz.