Akbank Kimin?

Akbank, 1948 yılında kurulan ülkemizin ilk özel bankalarından birisidir. Adan merkezli olarak kurulan bankanın adı Adana ve Kayseri’nin kısaltılması ve bölgede yetişen pamuk düşünülerek koyulmuştur. Şirketin ortakları arasında Sabancı Holding başı geçmektedir. Şuan şirketin %51.1’lik kısmı halka açık bir şekilde hizmet vermektedir. Şirketin merkezi 1954 yılında İstanbul’da taşınmıştır. Şirketin 2018 yılında 800 adet şubesi ve binlerce çalışanı bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren en büyük özel bankalardan birisidir. Şube sayısını gün geçtikçe çalışan sayısı ile birlikte arttırmaya devam etmektedir.

Akbank Güvenilir Mi?

Akbank, güçlü şirket yapısı ve 387 milyar TL aktif büyüklüğü ile müşterilerine hizmet vermektedir. 5 bin üzerinde ATM ve 12 bin çalışanı ile 16,5 milyon müşterisine hizmet vermektedir. BDDK tarafından sürekli olarak kontrol edilen şirket güçlü yapılanması ve uzun yılların vermiş olduğu deneyimle ülkemizin en güvenilir bankacılık hizmetlerinden birisini vermektedir. Şirketin arkasında Sabancı Holding gibi bir kuruluşun varlığı bile bankanın ne kadar güvenilir olduğuna bir ispattır. Ülkemizin en büyük aile şirketlerinden birisi olması ve birçok iştiraklerinin varlığı bankayı öne çıkaran önemli detaylar arasında yer almaktadır. Ülkemizin her noktasında şube olması nedeniyle her türlü işleminizi hem şubeden hem de internet üzerinden yapılabilmektedir.

Akbank’a Dair Bilgiler

  • Akbank’ın Genel Müdürlüğü İstanbul 4.Levent’de yer almaktadır. Akbank Genel Müdürlük Adresi; Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul/Türkiye’dir.
  • Akbank Telefon Numarası: 444 25 25
  • Akbank FAX Numarası: (90) 212 319 52 52
  • Akbank Müşteri Hizmetleri: 0 850 222 25 25
  • Akbank Swift Kodu veya Akbank BIC Kodu: AKBKTRIS
  • Akbank Dealing Kodu: AKBKTRIS
  • Akbank Telex Kodu (Teleks): 26449 aktc TR
  • Akbank KEP adresi veya Akbank kayıtlı e-posta adresi: akbank@hs03.kep.tr

Akbank Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı
Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Çulhacı
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fuat Ayla
Yönetim Kurulu Üyesi Can Paker
Yönetim Kurulu Üyesi  Yaman Törüner
Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Demiray
Yönetim Kurulu Üyesi Emre Derman
Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Demirtaş
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Hakan Binbaşgil