Akbank EFT Saatleri

Birine para transferi yapmak için en güvenli ve hızlı yollardan biri Akbank EFT sistemidir. Akbank EFT alıcısısanız, size para gönderen kişide banka hesap numaranızın veya IBAN olduğundan emin olmanız gerekir. Belirli bir talimat sistemi izlemeniz veya alacaklıya ek ayrıntılar sağlamanız gerekebilir. Ayrıca elbette Akbank EFT saatlerini bilmeniz en önemli detaylardan biridir.

Transferler genellikle hızlı bir şekilde gerçekleşir. Akbank EFT transferi hizmeti aracılığıyla banka havaleleri ve EFT gönderimleri yalnızca birkaç dakika sürebilir. Özellikle aynı finans kurumundaki hesaplar arasında aktarım gerçekleşirse saniyeler içinde tutar alıcıya ulaşır. Günümüzde doğru Akbank EFT saatinde yapılan transferler dakikalar içinde alıcıya ulaşmaktadır.

Ancak uluslararası banka havale ve EFT işlemleri eskiden uzun sürsede şuan yine eskiye nazaran daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir. Banka IBAN numarası doğru girildiğinde herhangi bir sorun yaşanmadan kısa sürede Akbank EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT Saati Zaman Aralığı Nedir?

EFT saatleri kısa bir süre önce saat 15:00’te bitiyordu. Bu hem banka yoğunluklarını artırıyor hem de gönderici ve alıcı açısından sıkıntı yaratabiliyordu.

Akbank EFT saatleri şu şekilde düzenlenmiştir. Haftaiçi 09.00 ile 16:30 saatleri arasında. birebir banka şubelerinden yapılabileceği gibi 16:30 ile 17:15 arası saatlerinde internet kanalından gerçekleşebilmektedir. 

Döviz transferlerinde ise Akbank aracılığı ile yurtiçi yada yurtdışı bankalara döviz transferi (SWIFT) işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlem için; Akbank Swift Kodu AKBKTRIS, ad-soyadınız ve hesap numaranızı iletmeniz yeterlidir.