6 Adımda Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Birikimleriniz ile ev hayallerinizi gerçeğe çevirecek adımları sizin için sıraladık. Ev sahibi olurken seçebileceğiniz üç farklı yöntem mevcut. İsterseniz sabit ödeme sistemi, isterseniz erken teslimatlı ödeme sistemi isterseniz de serbest sistem olarak adlandırılan ve yapacağınız ödemeler ile evin teslim tarihini sizin belirlediğiniz seçenekler bulunmaktadır.

Sabit Sistem ile ev sahibi olabilmek için taksitlerinizi belirlediğiniz şekilde ödersiniz ancak evi alacağınız tarih, noter huzurunda yapılacak sıra ile belirlenecektir. Bu ödeme sisteminde kısa sürede ev sahibi olma şansınız bulunmaktadır.

Sıra belirlemeli erken teslimatlı ödeme sisteminde evinizin değeri dışında bir ödeme ya da ek bir ödeme gerçekleştirmezseniz;

Ancak örnek vermek gerekirse; 160.000 TL’lik bir eve 80. ayda sahip olabilir, ödemelerinizi ise 161. aya kadar devam ettirebilirsiniz. Bu tür bir fiyatlandırma için erken teslimatlı ödeme sisteminde; 400 kişilik bir grupta en geç 80. ayda teslimat gerçekleşmektedir.

Serbest sistemde ise evin teslim tarihi sizin yapacağınız ödemeler doğrultusunda belirlenmektedir. Teslim tarihini öne alabilmek için daha yüksek taksit miktarları ile ödemeyi seçebilirsiniz. Bu tamamen sizin bütçenize bağlı bir durumdur.

Faizsiz, kredisiz ev almaya karar verdiğinizde keyifle gerçekleştireceğiniz 6 adet adım bulunmaktadır.

Bunlar;

Evinizi Seçin!

Bütçenize uygun kredisiz ev almak için araştırma yapmalısınız

Tüm ödeme yöntemi seçimleri ve ödemelerden önce yapacağınız şey elbette almak istediğiniz evi seçmek olacaktır. Hangi evi almak istediğinizi, hangi bütçede ev almak istediğinizi ve buna uygun nasıl bir finansman desteğine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Bu belirleme işleminden sonra yapacağınız aşamalar buna göre şekillenecek, taksitler, ödeme yöntemleri ve teslim tarihleri buna göre şekillenecektir.

İster Peşinatlı İster Peşinatsız!

Peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz

Hangi evi alacağınızı belirledikten sonra elinizde nakdiniz varsa peşinatlı olan sisteme, yoksa da peşinatsız sistemlere dahil olabilirsiniz. İki seçenekte de ödemeler sizlerin bütçesine göre ayarlanacaktır. Elbette peşinatlı sistemlere dahil olmak, ödemelerinizin daha erken bitmesine, evinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak olsa da, peşinat ödemesi yapamayacak kişiler için de peşinatsız sistemler bulunmaktadır.

Taksitini Siz Belirleyin!

Taksitle ev sahibi olmak çok kolay

Peşinatlı ya da peşinatsız bir sisteme katıldığınızda ne kadarlık taksitler ödeyeceğinize, kaç ay taksit ödemek istediğinize karar verebilirsiniz. Taksit miktarını siz seçeceğiniz için yorulmadan ve zorlanmadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Taksit miktarlarının belirlenebilmesi sayesinde hemen her bütçeden kesim sisteme katılabilmektedir. Bu da gelir seviyesi düşük olan kişilerin dahi ev alabilmelerine olanak sunmaktadır. Ödenecek taksit tutarları haricinde  herhangi bir vade, faiz ve kira yardımı gibi maliyetler bulunmamakta, sonradan çıkarılacak ödemeler ile ev sahibi olmak isteyen kişiler zor durumda bırakılmamaktadır.

Sözleşmemizi Yapalım!

Ev Almak İçin Birikim Yapma Yolları Sizi Bekliyor

İstediğiniz ev için seçtiğiniz bedeller, taksit oranları ve peşinat durumunuz belirlendikten sonra haklarınızın korunması adına, sizi güvence altına almak için karşılıklı sözleşmeler imzalanır. Bu sayede taksit oranı seçme, ödeme planı hazırlama aşamaları da tamamlanmış olacaktır.

Noter Huzurunda Sıra Belirleme

Yüksek Faizle Ev Almak Yerine Birikim Yaparak Ev Sahibi Olabilirsiniz

Sözleşme imzalandıktan sonra noter huzurunda sıra belirleme gerçekleştirilir. Bu sıra belirleme ile seçtiğiniz ev bütçesini alacağınız tarih belirlenmiş olur. Siz de bu sayede evinize ne zaman ulaşacağınız konusunda belirsizliğe düşmeden ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz.

Kredisiz Ev Sahibi Olun

Kredisiz Ev nasıl alınır sorusu kampanyalar ile ortadan kalkıyor

Noter huzurunda gerçekleştirilen sıra belirleme sonrasında kesinleşen teslim tarihinde belirlediğiniz evi teslim alırsınız. Bundan sonra evinizde huzurlu bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz. Eğer evinizi teslim aldıktan sonra ödemeleriniz devam ediyorsa taksitlerinizi aynı şekilde ödemeye devam edersiniz.

Gördüğünüz gibi herhangi bir kredi masrafı, ara ödeme gibi zorunluluklar olmadan ve yüksek faiz oranları yüzünden zarara uğramadan ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik evinizi diğer taksitle ev alma sistemlerine oranla daha ucuza mal edeceğinizi unutmayın!