2021 Ev Dekorasyon Fikirleri

2020 yılını geride bırakırken hemen her alanda yeni trendler, yeni renkler 2021 ile birlikte gelmektedir. Ev dekorasyon fikirleri konusunda da 2021 son derece güzel yenilikler ile karşımıza çıkacağa benzemektedir. Özellikle doğaya ve insana daha duyarlı tasarımlar sağlıklı ve yüksek bir enerji ile evlerinizde oturmanıza olanak sağlamaktadır. Siz de yeni evinize kavuştuktan sonra işin en eğlenceli kısmı olan dekorasyon sırasında aşağıdaki önerilerimize kulak asabilir, 2021 trendlerini evlerinize taşıyabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri

Her yıl başında, o yılda trend olacak renkler belirlenir ve modadan dekorasyona kadar her alanda bu rengin hakimiyeti görülür. 2021 renk trendlerinde ise birçok renk seçeneği karşımıza çıkıyor. Bunlar; neo mint, gri ve tonları, adaçayı yeşili, canlı kırmızılar ve yumuşak mavi renkleridir. Özellikle hem soft renklerin hem de canlı renklerin bu renkler arasında bulunması duvar kağıdı seçimlerinde çok daha eğlenceli tasarımların kullanılmasına yol açacaktır. Yine listede bulunan gri tonlarının özellikle çalışma odası dekorasyonlarında son derece etkili olacağı düşünülmektedir. 2021 dekorasyon renkleri içerisinde saydıklarımızın yanında bunların zıt renkleri ile kullanılabileceğini de söylemek gerekir.

2021 Dekorasyonlarında Sakinlik Ön Planda

2021 dekorasyon fikirlerinde yer yer canlılık gözükse de genelinde bir sakinliğin olacağı düşünülmektedir. Yatak odası ve çalışma odasında bu sakinliğin daha ağır basacağı ve çocuk odası ya da salon dekorasyonlarında biraz daha canlı renklerin kullanılabileceği söylenebilir. Geçen yılın dekorasyon trendlerinden olan ahşap görünümün ise bu yıl yerini mermere bırakacağı ve özellikle salon dekorasyonlarının önemli bir parçası olacağı da söylenmektedir. Salon dekorasyonlarında da olmasının beklenildiği mermer desenler ya gerçek anlamda ya da sadece görsellik katması amacıyla yemek masalarında, TV ünitelerinde kullanılacak detaylardan görülmektedir.

Dekorasyonlarda Geniş Yaşam Alanları

2021 dekorasyonlarının bir diğer ve önemli özelliği de minimal görünümler yakalamanın çok daha kolaylaşacığıdır. Yaşam alanlarının geniş tutulması, işlevselliğin daha ön planda tutulması amacıyla eşya yoğunluğunun azaltılması bu konuda atılacak en önemli adımlardan sayılmaktadır. Bu nedenle siz de yeni evinizi dekore ederken ister çalışma odanızı isterseniz de salon ya da yatak odalarınızı daha nefes alan, yaşanabilir alanlar olarak düzenlemeye odaklanmalısınız.